Dvojičky museli hneď po narodení rozdeliť kvôli komplikáciám. Keď sa opäť stretli, stalo sa niečo úžasné

Lucia Mužlová

Foto: instagram/momotwinexperience

Mamina dvojičiek, Ann Le, to mala hneď pred pôrodom ťažké. Zistilo sa, že jej dcérky v brušku zdieľali amniotický vak a placentu a teda sa vedelo, že pôrod bude komplikovaný a musí byť vykonaný cisárskym rezom. Dvojičky sa museli narodiť predčasne a hrozili komplikácie. Inak by im lekári život zrejme nezachránili.

Článok pokračuje pod videom ↓

Hneď po narodení boli dvojičky rozdelené a umiestnené do inkubátorov. Znovu sa stretli až po 27 dňoch, kedy ich lekári podali mamine a uložili jej ich na hruď. V tom okamihu sa stalo niečo úžasné. Jedno z dievčatiek natiahlo ruku a silno objalo svoju sestričku. Fotografia sa začala šíriť po celom svete a ľudia vyjadrili rodine obrovskú podporu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Momo Twin Experience (@momotwinexperience) on

Olivia a Zoe sú hitom internetu a ich fotografia reprezentuje rodinné puto. Ako hovorí aj ich mama, život s bábätkami je ťažký, vyčerpávajúci a stresujúci, no vždy keď sa na ne pozrie a hlavne v ten vyššie spomínaný moment si Ann uvedomila, aké obrovské šťastie má. Je úplne jasné, že tieto dve dievčatká dostali vďaka lekárom šancu žiť a navzájom sú prepojené. Aj gesto, ktoré možno nevedomky jedno z dievčatiek urobilo je toho dôkazom.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Momo Twin Experience (@momotwinexperience) on

mother.ly