Akú úlohu budú mať deti Williama a Kate na korunovácii kráľa Karola? Do popredia sa dostane hlavne princ George

Hyriaková Kristína

Foto: Instagram (dukeandduchessofcambridge)

Princ a princezná z Walesu premýšľajú o tom, ako by mohli ich najstaršieho syna princa Georga zapojiť do korunovácie kráľa Karola. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Daily Mail, podľa zdrojov sa zdá, že by mal mať významnú úlohu, na rozdiel od jeho mladších súrodencov, princeznej Charlotte a princa Louisa, ktorí sa korunovácie zúčastnia ako diváci. Predpokladá sa, že William a Kate premýšľajú, čo by bolo pre ich syna najlepšie, práve vzhľadom na pozornosť, ktorá bude táto udalosť sprevádzať.

Foto: profimedia

Kráľovský expert to povedal jasne

Podľa kráľovského experta bude malý George stredobodom pozornosti, pretože palác bude chcieť upriamiť pozornosť na líniu koruny. Po svojom otcovi princovi Williamovi je George ďalším následníkom na trón, takže je pochopiteľné, že nebude na okraji. Ako 9-ročný by zároveň mohol prebrať menší podiel zodpovednosti počas dôležitého dňa pre kráľa Karola.

Foto: TASR/AP

Upozornia na líniu nástupníctva

Kráľovská rodina podľa informácií chce, aby sa korunovácia sústredila na líniu nástupníctva, takže sa môžeme tešiť na veľa záznamov Karola, Williama a Georgea. Keď korunovali kráľovnú Alžbetu, taktiež bol v centre pozornosti práve súčasný kráľ Karol. Podľa expertov uvidíme členov kráľovskej rodiny v sprievode do Westminsterského opátstva. Program podujatí bude po celej krajine a nesmie chýbať ani vystúpenie na balkóne Buckinghamského paláca, kde budú všetci členovia kráľovskej rodiny spolu.

Spojenie tradičného a moderného

Najnovšie články