Známy spevák zo slovenskej kapely spôsobil dopravnú nehodu. Šoféroval pod vplyvom alkoholu

TASR , Kristína Hagarová

Foto: Facebook (Polícia SR Trenčiansky kraj)

Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 19-ročný muž. Vodič Volkswagenu Passat v Handlovej v pondelok (1. 8.) ráno spôsobil pod vplyvom alkoholu dopravnú nehodu, na rozhodnutie súdu o prípadnom väzobnom stíhaní čaká v cele.

TASR o tom v utorok informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.
„Vodič po prejdení ľavotočivej zákruty vyšiel mimo cesty vpravo, kde narazil do dvoch odpadových nádob a následne narazil do oplotenia rodinného domu. Pri nehode sa nezranil,“ opísala Kuzmová.
Privolaná policajná hliadka podľa nej podrobila mladého muža dychovej skúške na alkohol s pozitívnym výsledkom 2,54 promile.

Malo ísť o člena známej skupiny

Pri opakovanej dychovej skúške zistili policajti ešte vyššiu hodnotu, a to 2,58 promile alkoholu. „Policajti vodičovi zadržali vodičský preukaz a obmedzili ho na osobnej slobode. Po vykonaní všetkých potrebných procesných úkonov policajný vyšetrovateľ odovzdal spisový materiál prokurátorovi spolu s návrhom na podanie obžaloby. Obvinený si počká na rozhodnutie súdu v cele policajného zaistenia,“ dodala Kuzmová.

Ako uvádza portál TVNoviny, auto mal šoférovať Vladimír Ištok, člen známej rómskej skupiny Cico Band. Muzikant čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Skupina sa preslávila spoluprácou s René Strauszom, manželom Zuzany Strausz Plačkovej.

0
Komentovať