Obrovská tragédia. Len 5-ročný chlapček sa udusil pri hre, ktorá naoko vyzerala celkom nevinne

Dana Kleinová

Foto: Pexels

Chlapčekovi sa stalo osudným niečo, čo na prvý pohľad vyzeralo ako nevinná detská hra. Neuvedomil si riziko a tragicky zomrel na udusenie. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Tyla, len 5-ročný chlapček zomrel po tom, ako vložil hlavu do balóna, keď predstieral, že je dinosaurus. Vyšetrovanie ukázalo, že malý Karlton Noah Donaghey z Dunstonu v Tyne and Wear vložil hlavu do héliového balóna, čo spôsobilo vážne poranenie mozgu. Karl niekoľko dní bojoval o svoj život, no nakoniec tento boj prehral.

Nedokázali ho zachrániť

Chlapček sa hral vonku v záhrade a potom vošiel dovnútra. O 10 minút neskôr ho už našli v bezvedomí ležať v obývačke. Sused, ktorý bol zdravotným bratom, mu poskytol prvú pomoc a neskôr na mieste zasahovali zdravotníci z North East Ambulance Service a Great North Air Ambulance Service.

Napriek tomu, že sa im podarilo udržať chlapca nažive, utrpel hypoxické poranenie mozgu a o šesť dní, bohužiaľ, zomrel.

„Len chcem, aby každý pochopil, že Karlton bol neuveriteľne vzácny chlapec. Pre mňa a Karla to bolo naše jediné dieťa a bol vzácny pre každého, koho stretol. Táto tragická nehoda ho vzala všetkým, ktorí ho milovali,“ povedala jeho mama Lisa. Tá zároveň objasnila celú situáciu. Verila, že sa jej syn pokúšal vyliezť do veľkého balóna v tvare dinosaura, aby si ho obliekol ako kostým, aby prekvapil svoju rodinu.

Varovanie pre všetkých

Asistent koronera James Thompson neskôr podstúpil kroky, aby zvýšil povedomie o nebezpečnosti balónov a rizikách, ktoré so sebou prinášajú, aby zabránil podobným úmrtiam. Upozornil tiež na nedostatočnú informovanosť ľudí o nebezpečenstvách, ktoré predstavujú, najmä preto, že na samotných produktoch často chýba varovanie.

Najnovšie články