Upršanému počasiu môžete dať zbohom, od tohto dňa prichádzajú letné teploty. Meteorológovia však upozornili na túto vec

Kristína Hagarová

Foto: TASR archív

Po upršanom týždni prichádzajú skutočne pozitívne správy. Dažďu odzvonilo a prichádzajú slnečné dni a s nimi aj príjemné teploty.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Imeteo, posledné dni boli na Slovensku poriadne upršané. Zdá sa však, že intenzívne zrážky už na čas ustali a počasie nás poteší. Od dnešného dňa preberá kontrolu tlaková výš a už v noci sa začalo vyjasňovať. Spolu so slnkom prichádza aj oteplenie a teploty budú skutočne dosahovať príjemné hodnoty.

Teploty budú avizovať letné dni

„Na našom území budeme konečne opäť prekračovať úroveň pre letný deň. Ešte v piatok sa budú teploty pohybovať od +16 do +23 °C, no v sobotu sa už budú pohybovať na oveľa príjemnejších hodnotách od +22 do +27 °C a takto to bude aj v nedeľu. Pozitívnou správou je však aj to, že takéto vysoké teploty sa udržia aj na začiatku nového týždňa. Výraznejšie ochladenie sa neočakáva,“ informuje portál.

Pripravte sa na búrky

Podľa numerických modelov by teploty budúci týždeň mohli dosahovať aj hranicu +30 °C. Počasie bude skutočne teplé, prichádza však aj jedno ale. „Popoludní sa totiž počas víkendu môžu vyskytovať ojedinelé búrky. Vzduch, ktorý k nám totiž bude prúdiť, bude zároveň aj vlhkejší, a tak vhodnejší pre búrky. V sobotu aj nedeľu hrozia búrky predovšetkým na severe územia.“

Počasie bude veľmi podobné aj v priebehu budúceho týždňa. Prevládať bude slnko a teplo, s teplotami od +22 do +29 °C, no popoludní hrozia búrky, ktoré predpovedajú každý deň.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk