Škandál nevídaných rozmerov v kráľovskej rodine. Vyjadrenie princa Williama hovorí za všetko

Kristína Hagarová

Foto: Profimedia

Hovorca princa Williama a Kate Middleton predostrel ich vyjadrenie k obvineniam z rasizmu proti jednému z najbližších členov kráľovskej rodiny zo strany kráľa Karola.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informoval portál People, Ngozi Fulani, aktivistka v oblasti domáceho násilia, povedala, že jej poradkyňa v paláci opakovane kládla rasovo nevhodné otázky o jej dedičstve a dôvode, prečo je na recepcii v paláci, ktorú usporiadala kráľovná Camilla. Buckinghamský palác uviedol, že člen kráľovskej domácnosti sa ospravedlnil po neprijateľných a hlboko poľutovaniahodných komentároch.

Vyjadrenie Williama hovorí za všetko

K rasistickému incidentu došlo, keď William a Kate cestovali do Bostonu na tri dni, ktoré viedli k slávnostnému odovzdávaniu cien William’s Earthshot Prize. Hovorca princa a princeznej z Walesu sa v stredu vyjadril v ich mene a povedal, že sú naozaj sklamaní z toho, keď počuli o jej skúsenostiach. „Rasizmus nemá v našej spoločnosti miesto. Tieto komentáre boli neprijateľné.“

Hovorca princa Williama dodal, že boli akurát v lietadle, keď sa správy o incidente dozvedeli a bol si vedomý situácie, pričom podporuje opatrenia, ktoré boli podniknuté voči členovi kráľovskej rodiny. Hoci jej meno nebolo uvedené, podľa informácií ide o lady Susan Hussey, ktorá je krstnou mamou princa Williama.

Ospravedlnila sa

Otázky, ktoré Ngozi kládla, mali byť veľmi nevhodné, pričom sa týkali jej národnosti, z ktorej časti Afriky pochádza a ďalšie veci. Ngozi sa však narodila v Británii a tieto otázky označila za vyslovene nevhodné a s rasistickým podtónom. Susan sa podľa informácií ospravedlnila a okamžite odstúpila od svojich kráľovských povinností.