Kvetiny mi vo váze zvädli vždy veľmi rýchlo. Potom som objavila tento oživujúci roztok, vďaka ktorému vydržia čerstvé viac ako 7 dní!

Monizz

Hnojenie izbových rastlín pomocou vaječných škrupín, kávovej usadeniny či zvyškami banánových šupiek, to je len časť domácich receptov, ktoré vašim rastlinkám síce dodajú potrebné živiny, no nezobudia ich v prípade, že začnú jednoducho vädnúť. A vy nechápete prečo, lebo vody majú akurát a doteraz im nič nebolo. Máme riešenie!

Článok pokračuje pod videom ↓
popolrosliny_doniczkowe_991334
wymarzonyogrod.pl

A čo popol? Po stáročia ho ľudia používajú v záhradách a jeho výsledky sú vynikajúce. Prečo by potom nemohol fungovať aj na izbové rastliny? Vyskúšali sme to a výsledok bol perfektný. Popol je najlepším zdrojom živín a minerálnych látok, predovšetkým obsahuje fosfor, horčík, draslík, síru, zinok, železo a bór. Tým sa ale jeho účinky nekončia.

popolWood_ash
wikipedia.org

Existuje niekoľko druhov popola, ktorý môžete pokojne použiť ako hnojivo. Zbierajte popol z vášho krbu, vynikajúci je aj popol zo slamy, prípadne z hnoja. Na základne toho, z čoho popol je, môžete určiť, aké minerály sa v ňom primárne nachádzajú.

Popolom z dreva však môžete absolútne bezpečne hnojiť všetky izbové aj balkónové rastliny, výborne naň reagujú fikusy, begónie, cyklámen, fuksie, pelargónie, ale aj črepníkové ruže.

popolfdee9e556140f8a79192f67601db60af
deccoria.pl

Roztok z popola

Do 10 litrov vody prisypte 100 gramov popola. Poriadne zamiešajte a veselo polievajte. Vaše rastliny a kvetiny budú ako znovuzrodené. Popol môžete pokojne lievať aj do váz s čerstvými kvetmi. Výborne oživí všetko, čo začína vädnúť, ale pôsobí aj ako prevencia pre dlhšiu životnosť rezaných kvetov.

popol2
takprosto.cc

Zelená sezóna

Roztokom s popolom môžete pokojne hnojiť celú sezónu. Je jedno či rastliny práve nahadzujú nové listy alebo kvety, popol im neuškodí, iba prospeje. Dávajte si však veľký pozor, aby ste takýto roztok nezmiešali s chemickým hnojivom, predovšetkým s amoniakom. Dusíkatými hnojivami hnojte rastliny až mesiac po tom, čo ste ich naposledy poliali roztokom s popolom.

popolplant-care1
expertplantcare.net

Veríme, že vaše rastlinky budú krajšie, zelenšie a zdravšie ako doteraz. Na tie naše to platilo. Pred vyložením muškátov na balkóny môžete predtým pohnojiť aj tie. Mali by mať silnejšie listy a celkovo by mali získať na odolnosti. Takisto rýchlejšie nahodia zeleň a kvietky. Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

popol102142198_w_0
midwestliving.com

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc