Otecko z Čiech zohrieva predčasne narodených synov vlastným telom. Fotka sa dotkne aj vás

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Mnohí ľudia zameriavajú svoju pozornosť najmä na ženu, pokiaľ ide o pôrod a tehotenstvo. Pravda však je, že občas sa celá pozornosť presúva na muža.

Článok pokračuje pod videom ↓

To je aj prípad 38-ročného Jana Zákosteleckého, o ktorom informoval portál Blesk.cz. Ten chodí tesne pre súmrakom do nemocnice, aby mohol navštíviť svojich dvoch predčasne narodených synov, Honzíka a Tomáška. Narodili sa jeho partnerke Marcele s veľkým predstihom, preto musia zostať v pôrodnici. Tam si ich oboch prikladá na telo, aby cítili teplo a tlkot srdiečka.

Predčasný pôrod

Nič predtým nenaznačovalo, že by mal prísť nejaký problém, jeden deň však začalo Marcelu veľmi bolieť brucho. Ukázalo sa, že je to predčasný pôrod. Chlapci prišli na tento svet skôr, pričom Honzík vážil 690 gramov a Tomáš 650 gramov. Narodili sa cisárskym rezom. Prvé dni po pôrode boli veľmi ťažké, pretože matka nemohla za svojimi deťmi ani ísť, keďže sa zotavovala po operácii. Chodil za nimi teda Jan. Malý Tomáš zároveň musel podstúpiť operáciu bruška, pretože mu zle fungovali črevá. Teraz však obaja naberajú na váhe a aj sile.

Chlapský bonding. Honza vstává ve čtyři ráno do práce a po ní jezdí k nám, aby poskytoval svoje teplo a zvuk srdíčka…

Uverejnil používateľ Porodnice Apolinář – oficiální Pondelok 23. novembra 2020

 

Silná fotografia

„Chlapský bonding. Honza vstává ve čtyři ráno do práce a po ní jezdí k nám, aby poskytoval svoje teplo a zvuk srdíčka předčasně narozeným synům Honzíkovi (690 gramů) a Tomáškovi (650 gramů). Střídá se v tom s partnerkou Marcelkou. „Celou dobu jsem si myslel, že mám zvláštní život a důležitou práci, ale když vidím personál, který se o nás stará, musím říct, že jsou to andělé. Vždycky se k nám chovali hezky a první dny, které byly pro mě i Marcelku opravdu náročné, nám všechno vysvětlili a se vším trpělivě pomohli,“ říká Honza, který právě na fotce hřeje svého Honzíka. Přejeme Vám hodně síly, kluci a maminko,“ napísala na Facebooku Porodnice Apolinář, ktorá zverejnila fotografiu.