Pošta doručila stratený list po 76 rokoch. Po 2. svetovej vojne ho napísal vojak svojej mame

Kristína Hagarová

Reprofoto: Youtube (CBS Boston)

Pošta objavila zabudnutý list, ktorý bol stratený 76 rokov. Aj po takom dlhom čase sa ho rozhodla doručiť. Čo v ňom bolo, vás nenechá chladnými.

Ako uvádza portál CBS News, list poslal americký vojak svojej matke do Massachusetts. John Gonsalves, ktorý mal v tom čase 22 rokov, napísal svojej matke, keď bol 6. decembra 1945, po oficiálnom konci druhej svetovej vojny, v Nemecku. List ležal celé tie roky neotvorený, kým ho objavili v US Postal Service v Pittsburghu.

List nakoniec doručili

„Drahá mama. Dnes som od teba dostal ďalší list a s radosťou som si prečítal, že je všetko v poriadku. Čo sa mňa týka, mám sa dobre a aj s ostatnými vychádzam dobre. Ale čo sa týka jedla, je to dosť mizerné,“ napísal. Ďalej pridal pozdravy a odkaz, že verí, že sa čoskoro uvidia. John zomrel v roku 2015 a zomrela aj jeho matka. Pošta však našla adresu jeho manželky Angely, s ktorou sa vojak stretol 5 rokov po odoslaní listu.

Jeho manželka bola nadšená

„Veľmi som ho milovala… Stále cítim jeho prítomnosť, naozaj,“ povedala 89-ročná Angelina pre CBS Boston. Spolu so strateným listom doplnila pošta aj vlastný odkaz, v ktorom uviedli, že jeho doručenie bolo pre nich nanajvýš dôležité. Angela je šťastná, že si môže čítať slová svojho zosnulého muža a vidieť jeho rukopis. Takto má pocit, že ho má stále pri sebe.

Zároveň povedala, že aj načasovanie, kedy list dostala, bolo pre ňu príznačné, pretože John mal veľmi rád Vianoce. „Bolo to jedno z jeho najobľúbenejších období v roku,“ povedala.

0
Komentovať