Neuveriteľný príbeh známej Slovenky. Dievčatko porodila sama pred nemocnicou, manžel ju nazval superhrdinkou

Dana Kleinová

Foto: Instagram (rarachjenamadeire)

Známka Slovenka zažila pôrod, o ktorom sa v súčasnosti len tak nepočuje. Porodila svoje dieťa do vlastných rúk priamo pred nemocnicou, zatiaľ čo sa jej manžel snažil zohnať pomoc.

Článok pokračuje pod videom ↓

Celý príbeh zverejnil na sociálnej sieti bývalý šéf ultras Matej „Rarach“ Jurášek. S manželkou Andreou momentálne žijú na Madeire, kde vychovávajú synčeka Miška. Tomu nedávno pribudla sestrička, ktorú si odrodila jej vlastná mama a to na schodoch pred nemocnicou. Do termínu pôrodu im zostávali štyri týždne, Andrea však cítila, že to pravdepodobne bude inak, a mala pravdu. O štvrtej ráno zobudila manžela so slovami, že by mali ísť radšej do nemocnice.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ra Rach (@rarachjenamadeire)

Vedela, že bude rodiť

Matej vysvetlil, že pri pôrode Miška to vyzeralo úplne inak. Všetko šlo ako po masle a ešte aj stihli ísť z práce domov po veci. Tentoraz však bolo všetko inak. Sedem kilometrov pred nemocnicou mu totiž Andrea oznámila, že bude rodiť.

„Tak odpovedám, že viem, že však preto ideme do nemocnice. Ona tým ale myslela, že bude rodiť teraz,“ vysvetľuje Matej.

„Myslím, že sme vytvorili nejaký nový rýchlostný rekord na trase Jardim do Mar – Funchal, keď som zabrzdil auto pri rampe do nemocnice. Stiahnem okienko a kričím “pregnanta!” Ani neviem, či to po portugalsky niečo znamená, ale to jediné mi napadlo, vrátnik nás pustil okamžite ďalej. Mali sme šťastie, pár dní predtým sme si to sem prišli obhliadnuť, aby sme vedeli, ako sa v takejto situácii zachovať. Vedel som teda, kam mám ísť,“ pokračuje otec, no v tomto momente dochádza k zvratu.

„Zastavil som pred známym vchodom, vyskočil som von, aby som pomohol Aji, tá však už ťažko kráčala po schodoch k dverám. Predbehol som ju, stlačím kľučku a nič. Znovu. Nič. Zamknuté,“ opisuje Matej.

Išiel hľadať pomoc, bolo však neskoro

Najnovšie články