Tento otec na svoju dcéru nemôže byť pyšnejší. Keď uvidíte túto fotografiu, pochopíte aj vy

Kristína Hagarová

Foto: Twitter/Jay Handlin

Každý rodič je na svoje dieťa hrdý. Asi najviac práve vtedy, keď ukončí štúdium na vysokej škole. Vtedy každý jeden rodič sám akoby narástol, pretože si uvedomuje, že práve on vychoval tohto človeka, ktorý pred ním práve stojí a preberá si svoj diplom.

Článok pokračuje pod videom ↓

Rodičia sú vtedy veľmi často dojatí, padnú aj nejaké slzy radosti a veľmi často aj samotné dieťa uzná, že keby nemalo podporu svojich rodičov, určite by to nemohlo dosiahnuť. Rodičia si v týchto chvíľach určite zaslúžia uznanie. V čase vypuknutia koronavírusu však mnohí študenti prišli o jednu symbolickú vec, ktorá sa už s ukončením školy spája, a to sú promócie. Ako uvádza portál Bored Panda, to však nemohlo zabrániť rodičom, aby oslávili úspech svojich detí.

Rodičia sú na svoje deti hrdí

Tí, ktorí nemôžu byť práve so svojimi deťmi, posielajú im povzbudivé slová cez správy alebo prostredníctvom videohovorov. Iní sa snažia osláviť to spolu a niektorí dokonca pripravia svojim deťom neoficiálne promócie, kde ocenia jeho úspech. Niektorí napíšu niečo pekné na sociálne siete a stanú sa virálnymi. Medzi inými aj Jay Handlin. Možno by na jeho hrdosti ako rodiča nebolo nič zvláštne, ale on môže byť na svoju dcéru priam špeciálne pyšný.

Dcéra získala titul

Jeho dcéra Rachel získala bakalársky titul v obore fotografia a médiá na Kalifornskom inštitúte umenia. Rachel má Downoc syndróm a napriek tomu si splnila svoje sny. Podľa Pediatric Therapy Network z ľudí, ktorí majú Downov syndróm, iba jedna osoba z milióna úspešne ukončila vysokoškolské štúdium. Jej otec sa podelil o jej fotografie a taktiež ukázal aj jej tvorbu. „Som oficiálne ten najpyšnejší otec na planéte,“ napísal na svojom Twitteri.

Jeho príspevok sa stal virálny a má viac ako státisíce likeov a desaťtisíce správ. Mnohí ľudia ukázali svojich príbuzných s Downovým syndrómom, ktorí tiež dokázali neuveriteľné veci a takto si vyjadrili podporu navzájom. Toto je ďalší dôkaz toho, že aj človek, ktorý má Downov syndróm, môže viesť bežný a plnohodnotný život.