Prichádza najteplejší deň tohto týždňa, zasiahnu aj silné búrky: Čoskoro sa ochladí takmer o 10 °C

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Posledné júnové dni boli mimoriadne teplé a horúčavy boli pre mnohých ľudí priam neznesiteľné. Máme však pre vás dobrú správu. Prichádzajú búrky, ktoré teploty poriadne schladia.

Ako uvádza portál Imeteo, pred nami je najteplejší deň tohto týždňa, ktorý však prerušia búrky. Tie zasiahnu Slovensko od západu a prinesú intenzívnejšie búrky. Teploty sa tento týždeň na našom území na mnohých miestach šplhali až nad hranicu +30 °C, pričom pomerne často teploty prekonali aj hranicu +35 °C.

Najteplejší deň tohto týždňa

Za sebou tak máme najteplejší jún v histórii meraní a je jasné, že prvý prázdninový deň to nebude inak. Dnes by mali teploty dosahovať hranicu +40 °C. Táto vlna horúčav príde pred intenzívnymi búrkami a studeným frontom, ktorý už začína ovplyvňovať počasie v Európe.

Búrky začnú vyčíňať hlavne na horách a prinesú so sebou výraznejší dážď. Naše územie naplno zasiahnu už v noci a budú sprevádzané prívalovými zrážkami a silnejším vetrom. Pozitívne na tom je, že sa preruší vlna extrémnych horúčav, na mnohých miestach sa ochladí aj o 8 °C.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
1
Komentovať