Chceli by ste mať domček vo Švajčiarsku za jedno euro? Toto je jediná podmienka, ktorú musíte splniť

Kristína Hagarová

Foto: pixabay

Mnohí ľudia, ktorí trávia leto v práci, rozmýšľajú v prvom rade nad tým, ako z nej čo najrýchlejšie vypadnúť. Ak už máte všetkého plné zuby a chceli by ste sa len zbaliť a odísť, Ladbible informoval o zaujímavej ponuke.

Ako uvádza Interez, za symbolické ceny sa rozpredávajú pozemky aj v Grécku, Taliansku a Španielsku. Ak váš bankový účet zíva prázdnotou, možno vás poteší, že švajčiarska dedinka Monti Sciaga ponúka domy len za jeden frank. Dedinka sa nachádza v provincii Ticino neďaleko známeho cezhraničného jazera Maggiore. Práve kvôli blízkosti hraníc sa tu dohovoríte hlavne po taliansky.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ⸰ ✈ ⸰ E V I E ⸰ ✈ ⸰ (@frecklingaround),

Domček za jedno euro

Jednu z deviatich nehnuteľností môžete mať približne za 90 centov. V blízkosti sa nachádza krásne jazero Maggiore a doslova na skok je aj Miláno a Como. Samozrejme, ako so všetkými dobrými vecami, tak aj tu máte háčik. Nehnuteľnosti sú naozaj dosť schátralé a ak budete vlastniť niektorý z domov, musíte zodpovedať za jeho obnovu v súlade s právom krajiny.

Investícia do rekonštrukcie

Napriek tomu, že to možno mnohým ľuďom príde nevýhodné, nie je to celkom tak. Peniaze, ktoré ušetríte pri kúpe domu môžete investovať práve do rekonštrukcie. Systém je navrhnutý takýmto štýlom hlavne preto, aby do komunít, ktoré boli opustené, vdýchli nový život. Podľa portálu Independent zostala táto obec vyľudnená v 70-tych rokoch.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Emily 😎☀️⚓️🌺 (@emilygumina),

Chcú prilákať ľudí

Nie je to prvý raz, čo sa niekto pokúša lacno predať domy, aby obnovil život v meste alebo v dedine. Starosta Sambuca na Sicílii ponúkal domy taktiež za euro, aby ľudí prilákal naspäť. Z mestečka sa ľudia sťahovali predovšetkým za rušnejším životom vo veľkých mestách. Giuseppe Cacioppo, starosta mesta, povedal: „Nachádzame sa v prírodnej rezervácii, ktorá je plná histórie. Nádherné pláže, lesy, hory. Je to jednoducho idylické útočisko.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa gio⭐️ (@gio_gilardi),

Nie je to veľmi lákavá ponuka? Nedali by ste sa na niečo takéto nahovoriť aj vy?

2
Komentovať