Slovenka napísala silný status: Toto je odkaz pre všetky babky, ktoré sa nezaujímajú o svoje vnúčatá

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Vzťah medzi starými mamami a vnúčatami je veľmi špecifický a neopakovateľný. Dokáže byť krásny a deti naň často spomínajú celý život. Na druhej strane, musia oboje strany chcieť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Na stránke Priznania žien sa objavil silný status Slovenky, ktorú veľmi mrzí, aký vzťah majú jej deti so starými rodičmi. Je jasné, že niekedy za to nemôžu ani staré mamy, ale občas sa jednoducho o svoje vnúčatá nezaujímajú. Slovenka preto napísala silný odkaz všetkým babkám.

Odkaz pre staré mamy

„Milé babky, viem, že mnohé ste úžasné a svoje vnúčatá úprimne milujete. Žiaľ, sú aj také medzi vami, ktoré na svoje vnúčatá z vysoka… Také babky sme vyfasovali aj my. Dovoľte, aby som vám povedala, ako sa cítia vaše vnúčatá, keď ich ignorujete, robíte rozdiely a intrigy. Na figu, plačú nám v náručí, že kde je ich babka, tisíckrát sa spýtajú, prečo. A my máme pokušenie im povedať krutú pravdu. Pravdu, že ich babky nemajú záujem ich vidieť, že ich nemajú rady.

Každý by sa mal pozrieť na seba

Milé babky, vždy som plakala, keď som videla, starého človeka opusteného. Nechápala som, ako sa niekto môže vykašlať na svoju mamu, babku. Mala som tú najlepšiu babku na svete. Dnes už začínam chápať. Odvrhli ste svoje vnúčatá, ublížili ste nevinným deťom a tým aj vlastným. Možno preto ste boli niektoré opustené, keď ste už nevládali. Česť každej babke, ktorá vie, že vnúčatká chcú len jej úsmev a buchty pečené láskou!“

Ozvalo sa množstvo starých mám, ktoré tieto slová zaboleli a mrzí ich, že deti nemajú možnosť cítiť lásku od svojich starých rodičov. Na druhej strane komentáre napísali aj také, ktoré sú na opačnej strane barikády a majú pocit, že je im stretávanie s vnúčatkami nie je dovolené.