Sneženie opäť zasiahlo Slovensko. Meteorológovia pre tieto miesta vydali výstrahu pre snehovú kalamitu

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Počasie posledné dni na Slovensku konečne pripomínalo január, na aký sme zvyknutí. Na mnohých miestach poriadne snežilo a biela pokrývka spôsobovala problémy.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informoval portál Imeteo, aj dnes nás čaká ďalšia vlna zrážok a spolu s oblačnosťou a zrážkami sa k nám dostane aj teplý vzduch, ktorý teplotu vyženie až na +10 °C. Zrážky sa presúvali cez Slovensko hlavne v noci a najvýdatnejšie boli na strednom a východnom Slovensku.

Foto: TASR Michal Svítok

Pripravte sa na snehovú kalamitu

„Na východe z rána naprší okolo 25 mm a v niektorých okresoch najmä severného, stredného a častiach východného Slovenska, sa pripravte na výdatné sneženie od výšky 400 až 600 m. Nad pásmom lesa sa pridá aj búrlivý vietor s krátkodobými nárazmi nad 110 km/h. Ten spôsobí snehové jazyky a záveje. Dnes ráno sa na strednom a severnom Slovensku, ale aj na Gemeri a Spiši, vyzbrojte trpezlivosťou, pretože hrozí snehová kalamita. Taktiež sa rozfúka silnejší vietor,“ uviedli na stránke.

Čakať môžete aj dážď

Na západe bude zase prevládať oblačné až zamračené počasie, no počas dňa sa to zmenší. Zrážky sa budú vyskytovať len ojedinele a teplota vystúpi na +4 °C až +8 °C. Aj na strednom Slovensku budú neskôr zrážky ubúdať. Na východe sa môže vyskytnúť výdatnejší dážď a od stredných polôh môžeme očakávať až od stredných polôh.

Počas noci sa mohli tešiť zo snehovej nádielky hlavne na horách. Pripraviť by ste sa však mali aj na vietor.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk