Meteorológovia vydali výstrahu. V niektorých okresoch klesne teplota aj na -19 °C

TASR

Foto: archív TASR

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred tvorbou snehových jazykov a závejov, ako aj pred nízkymi teplotami. V niektorých okresoch Žilinského, Prešovského i Košického kraja by mohli vo štvrtok v noci klesnúť na mínus 19 stupňov Celzia.

Snehové jazyky a záveje sa vo štvrtok môžu ojedinele tvoriť v okresoch Námestovo, Tvrdošín a Liptovský Mikuláš. Prvý stupeň výstrahy má na tomto území platiť do 16.00 h. Do 18.00 h má platiť v okresoch Poprad, Kežmarok a Stará Ľubovňa.

Očakávajú ochladenie

Meteorológovia očakávajú aj ochladenie, pričom minimálna teplota vzduchu by miestami mohla klesnúť na mínus 15 až mínus 19 stupňov Celzia. Výstrahu prvého stupňa preto vydali od štvrtka 22.00 h do piatka (11. 3.). Týka sa to okresov Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Levoča, Spišská Nová Ves a Rožňava.

„Nízka teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch. Očakávaný mráz nie je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý, ale môže spôsobiť poškodenie zdravia,“ upozorňuje SHMÚ.

0
Komentovať