TEST: Vyberte si jednu mandalu a odhaľte o sebe veci, ktoré ste doteraz možno netušili

Lucia Mužlová

Skončili sviatky, počas ktorých ste neraz museli tráviť čas s ľuďmi, ktorí vám neboli až tak po chuti alebo ste jednoducho museli robiť veci, ktoré by ste radšej nerobili? Po dňoch, kedy ste sa museli viac obetovať pre blaho rodiny ako oddychovať s vyloženými nohami a knihou v rukách prichádza ďalšia dávka stresu – návrat do práce.

Článok pokračuje pod videom ↓

Či už ste novinárka, ktorá musí pokryť výrobný plán, účtovníčka, zdravotná sestrička, poštárka alebo matka v domácnosti, začína denný stereotyp a vy si zaslúžite prestávku!

Zatvorte oči, trikrát sa nadýchnite a vydýchnite. Pokúste sa celkom vyprázdniť svoju myseľ od všetkého, čo vás rozptyľuje a v duchu si predstavte príjemné miesto, kde by ste sa práve teraz radi nachádzali.

mandala1
natureponics.net

Ak ste to urobili, pozrite sa na obrázok nižšie a vyberte si svoj duchovný symbol. Tieto symboly pochádzajú z rôznych indických náboženstiev, no v globále predstavujú vesmír. Odbúrajte sa od predsudkov a jednoducho si skúste vybrať mandalu, ktorá sa vám zdá v tomto okamihu najbližšia. Potom si pozrite výsledok.

 • Mandala #1  – Táto mandala predstavuje harmóniu. Odkazuje na rovnováhu medzi jing a jang.  Ak vás podvedome priťahuje táto mandala znamená to, že môžete byť v núdzi a preto túžite po harmonickejších myšlienkach, súzvuku vašej mysle a tela. Rovnako ako po tom túžia ľudia okolo vás.
 • Mandala #2 – Mandala číslo dva predstavuje liečenie. Jednotlivé body v kruhu predstavujú kontaktné miesta, ktoré potrebujú ozdravenie. Táto mandala v sebe nesie energiu žaby. Môže to pre vás znamenať, že by ste sa mali menej sústrediť na konečný cieľ svojich úloh a vašu pozornosť by ste mali upriamiť na aktuálnu situáciu. Jednoducho povedané: prežívajte to, čo je tu a teraz a nepremýšľajte nad tým, ako to skončí.
 • Mandala #3 – Tretia mandala predstavuje intuíciu. Ak vás zrak podvedome pritiahol k nej, môže to znamenať, že by ste veriť svojmu vnútornému hlasu a pritom byť otvorený voči svetu. Mandala nesie ducha sovy a trojuholník v kruhu predstavuje trilógiu mysle, tela a ducha.
 • Mandala #4 – Ak ste si vybrali túto mandalu, znamená to, že čoskoro budete premýšľať o vašej budúcnosti. Ktorým smerom by ste sa mali v živote vydať? Čo je pre vás najlepšie? Gule v kruhu predstavujú synergie a zviera, ktoré sa s touto mandalou spája, je biely tiger.
 • Mandala #5 – Vybrali ste si mandalu odpustenia, ktorá sa viaže k vodným živlom. Hraničný kruh tejto mandaly predstavuje akúsi ochrannú prikrývku pred pohybom negatívneho a pozitívneho v priestore vo vnútri. Znamená to, že túžite po odpustení nielen vášmu okoliu, ale aj odpusteniu sebe samej.
 • Mandala #6 – Táto mandala predstavuje komunikáciu. Centrálne kruhy sa skladajú z mnohých vrstiev, z ktorých vyplýva niečo nové. Podobne ako pri komunikácii. Zviera spojené s touto mandalou je veľryba, takže ak ste si ju vybrali, znamená to, že túžite po komunikácii s ľuďmi okolo vás.
 • Mandala #7 – Siedma mandala sa viaže na vodné živly. Výbuchy energie vo vnútri mandaly predstavujú tie, ktoré sa spájajú s kúzlom vašej vnútornej fantázie a kreativity. Táto mandala vám môže naznačovať, že by ste sa mali prestať báť a začať prejavovať svoju nápaditosť aj v živote, nielen vo svojom vnútri.
 • Mandala #8 – Toto je mandala lásky. Šípky smerujúce do stredu symbolizujú sústredenie a harmóniu. Zviera spojené s touto mandalou je morský koník. Morský koník symbolizuje rozvíjanie schopností vzťahujúcich sa na lásku. Pre vás to môže znamenať výzvu zamerať sa na milujúcich ľudí okolo vás a osobne im prejaviť lásku.
 • Mandala #9 – Deviata mandala je mandala súcitu a je riadená vzduchom. Lomený kríž značí bariéru ako armádu, ktorá spája a oddeľuje štyri prvky. Vysvetlenie tejto mandaly sa spája so slonom. Potrebujete sa pozrieť do svojho srdca a nájsť súcit nielen pre seba, ale aj pre ľudí okolo vás. Ak máte v súčasnosti nejaký nevyriešený konflikt, možno sa budete musieť pripraviť na to, že vyriešiť ho môže iba súcit.
 • Mandala #10 – Desiata mandala predstavuje silu a takisto ju riadi vzduch. Silu v tejto mandale predstavujú skrížené meče v jej strede. Spájajú sa  v jednom bode a symbolizujú ochranný štít. Zviera spojené s touto mandalou je orol a ten prináša ostrý zrak a jasnosť v mysli. Táto mandala hovorí o vašej vnútornej potrebe ukázať vašu odvahu.
 • Mandala #11 – Mandala inšpirácie je riadená prvkom vzduchu, čo značí explózia peria v jej vnútri. Predstavuje výbušnú povahu inšpirácie. Mali by ste sa viac sústrediť na krásu okolo vás, ale aj vo vašom vlastnom vnútri. Na oplátku môžete vy vytvoriť niečo krásne.
 • Mandala #12 -Táto mandala predstavuje ochranu a v jej strede sa nachádza symbol dobra. Mandala nesie energiu medveďa a vystihuje jeho ochranný charakter. Medvede chránia svoje územie bez toho, aby naň vstúpil nejaký konkurent. Ak ste si vybrali túto mandalu, vaše srdce vám pravdepodobne hovorí to isté a v živote by ste si mali svoje teritórium viac chrániť.
 • Mandala #13 – Trinásta mandala predstavuje istotu a je riadená ohňom. Iskry vo vnútri symbolizujú pozornosť. Mandala je spojená s levom, a to tým, že jej žiara sa rozplýva do všetkých smerov. Ak ste si zvolili tento symbol, môže to znamenať, že sa budete musieť zamyslieť nad svojím vlastným vodcovským ja.
 • Mandala #14 – Naučte sa zaostriť svoj zrak na podstatné veci. S toto mandalou sa spája kôň, ktorý svoju nesmiernu energiu využíva na dosiahnutie svojho cieľa. Vaša myseľ vás vyzýva začať pracovať na vašich cieľoch.
 • Mandala #15 – Pätnásta mandala je mandalou transformácie. Ak ste si ju vybrali, môže to svedčiť o vašej potrebe zmeniť vo svojom živote určité skutočnosti a pripraviť sa na posun. Táto mandala sa spája s hadom. Had dokáže plynule zvrhnúť starú kožu a ísť bez obzretia ďalej.
 • Mandala #16 – Mandala riadená ohňom predstavuje príležitosť. Navigačné koliesko v strede mandaly reprezentuje veľa príležitostí ležiacich pri vašich nohách. Duch ďatla, ktorý je nositeľom tejto mandaly, prináša optimizmus a zároveň determinizmus. Táto mandala môže byť pre vás stimulom chopiť sa novej šance.
 • Mandala #17 – Táto mandala predstavuje tvorbu. Konštrukcia okvetných lístkov a šípky smerujúce von symbolizujú kreativitu a inšpiráciu. Zviera spojené s touto mandalou je orangutan. Ak vás priťahuje táto mandala, môže to byť vaším vnútorným volaním po potrebe tvorivosti a sebavyjadrenia.
 • Mandala #18 – Mandala vďačnosti zobrazuje cyklus mesiacov. Objekty vo vesmíre sa poznajú a navzájom milujú. Ak ste si zvolili túto mandalu, môže vám vaša myseľ našepkávať, aby ste boli láskavý.
 • Mandala #19 – Devätnásta mandala nesie ducha žraloka, ktorý nám pripomína, aby sme si verili a neukazovali svoju zraniteľnosť. Táto mandala by mala byť pre vás ukazovateľom vašej potreby preorientovať svoje hodnoty a dôverovať viac svojmu inštinktu.
 • Mandala #20 – Posledná mandala predstavuje spojenie a nesie v sebe ducha vlka. Podobne ako vlci, aj táto mandala symbolizuje cenné spojenie, ktoré máme v sebe s našimi blízkymi. Poháňa nás vpred k spoločným cieľom. Ak ste si zvolili túto mandalu, môže to svedčiť o vašej potrebe posilniť spojenie s ľuďmi vo vašom blízkom okolí.

Pozri tiež: Tento zábavný test vám prezradí niečo viac o vašej osobnosti. Stačí, ak si vyberiete jednu vločku

zdroj: babskeveci.sk (Monika), natureponics.net

Najnovšie články