Bola označovaná za sexsymbol. Úspešná herečka a modelka má 87 rokov a na ulici by ste ju nespoznali

Kristína Hagarová

Foto: Profimedia

Brigitte Bardot je francúzska modelka a herečka, ktorá sa dostala na titulnú stranu časopisu Elle už ako tínedžerka. Medzinárodne sa však stala slávna až účinkovaním vo filme And God Created Woman z roku 1956.

Článok pokračuje pod videom ↓

Dnes má Brigitte už 87 rokov a ako informoval portál Biography, počas svojej kariéry sa objavila v desiatkach filmov. Teraz svoj život zasvätila aktivizmu za zvieratá. Brigitte študovala balet na konzervatóriu v Paríži a už keď mala 15 rokov, objavila sa na titulnej strane časopisu Elle. Stala sa sexsymbolom vďaka spomínanému filmu, v ktorom hrala sexuálne slobodnú mladú ženu v meste St. Tropez. Film bol známy svojou odvážnou nahotou a zmyselnou dynamikou a stal sa medzi divákmi veľmi obľúbený.

Pokúsila sa aj o samovraždu

Brigitte prejavovala naturalistickú, voľne plynúcu zmyselnosť a napriek tomu, že sa so svojím prvým mužom rozviedla, udržiavali profesionálny vzťah a niekoľkokrát účinkovala v jeho filmoch. Na svoje 26. narodeniny sa však pokúsila o samovraždu. Neskôr prezradila, že svet celebrít sa stal veľmi strašidelný a cítila sa pod tlakom. Koncom päťdesiatych rokov sa vydala za herca Jacquesa Charriera, s ktorým mala syna, svoje jediné dieťa, no neskôr sa rozviedla. Vydala sa ešte niekoľkokrát.

Láska k zvieratám

Do dôchodku sa rozhodla odísť v roku 1973 a odišla žiť do St. Tropez. Okrem filmovania sa venovala láske k zvieratám a založila aj nadáciu. Vďaka jej práci Rada Európy zakázala dovoz kožušín z tuleňov a francúzska rada tiež zakázala dovoz slonoviny.

Najnovšie články