Príde Meghan Markle o titul vojvodkyne? Nahnevaní ľudia vyzývajú kráľovnú, aby zasiahla, takýto je dôvod

Kristína Hagarová

Foto: TASR archív

Ľudia vo veľkom žiadajú, aby kráľovná odobrala titul manželke princa Harryho, Meghan Markle. Fanúšikov nahnevalo, že vyzvala verejnosť v USA, aby išli voliť. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Insider, Piers Morgan a dvaja britskí politici boli medzi tými, ktorí vyjadrili obavy, keď sa minulý týždeň na konferencii When Women Vote zúčastnila aj Meghan Markle. Počas online prenosu Meghan povedala, že tí, ktorí nepôjdu voliť, sú spoluvinníci. Hoci nespomenula svoje osobné politické názory, neodpustila si štipľavú poznámku.

Žiadajú, aby prišla o titul

„Ja viem a všetci určite viete, o čo ide. Ak sme rovnako mobilizovaní a rovnako nabití, aby ste videli zmenu, ktorú potrebujeme a ktorú si zaslúžime,“ povedala. Novinár Piers Morgan na základe týchto poznámok uverejnil na Twitteri, že by ju mala zbaviť titulu. „Nemôžu zostať takí ‚kráľovskí‘ a zároveň chrliť reči o voľbách šialene straníckym spôsobom.“ Britskí politici David Kurten a Susan Hall tvrdili, že Meghan už nie je politicky neutrálna, čo je proti protokolu členov kráľovskej rodiny.

Foto: TASR archív

Nevhodné vyjadrenia?

„Ona, predtým rešpektovaná manželka Harry, už zjavne nie je politicky neutrálna a mala byť zbavená svojho titulu vojvodkyne zo Sussexu.“ Aj keď nie je v rozpore so zákonom, aby sa kráľovskí predstavitelia angažovali v politike, nie je od nich žiaduce, aby vyjadrovali svoje osobné politické názory. Kráľovská rodina hovorila o dôležitosti hlasovania v roku 2003 po nízkej volebnej účasti vo Walese.

Nie je to v rozpore so zákonom

Na žiadosť novinárov, ale aj mnohých ľudí, ktorí si myslia, že to nie je vhodné, zatiaľ kráľovská rodina nezareagovala. Nedá sa však predpokladať, že by Meghan prišla o titul len kvôli vyjadreniu nejasného názoru. Obaja sa spolu s Harrym pred mesiacmi stiahli z vystupovania starších členov kráľovskej rodiny a odsťahovali sa z Británie. Odvtedy sa snažia čo najviac strániť verejnosti aj médií.