AKTUÁLNE: Zima je späť a prináša ochladenie a sneženie. Takéto počasie nás dnes na Slovensku čaká

TASR

Foto: Archív TASR/Ján Krošlák

Ako každý deň, aj dnes vám prinášame aktuálne informácie o počasí na Slovensku. Do rána v niektorých oblastiach snežilo. V banskej Bystrici pribudlo približne 5 cm čerstvého snehu. Pozrite si prehľad na tento deň.

Článok pokračuje pod videom ↓
Foto: pixabay

Slovensko môže miestami v pondelok (11.2.) potrápiť silný vietor. Na horách môže miestami v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu. Najmä na severnom a strednom Slovensku sa môžu tvoriť aj snehové jazyky a záveje. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

Silný vietor zasiahne v pondelok západ Slovenska, kde môže krátkodobo v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu. Na horách severného a stredného Slovenska môže vietor krátkodobo v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu. Meteorológovia varujú aj pred tvorbou snehových jazykov a závejov v Banskobystrickom, Trenčianskom, Prešovskom a Žilinskom kraji.

Na Slovensko postupne prichádza studený front a bude sa ochladzovať. Snežiť tak bude aj v nižších polohách. Počasie u nás ovplyvňuje rozsiahla tlaková níž. Zamračené a na severe občasné sneženie. Teploty 1 až 6 stupňov C. Na západnom Slovensku prevažne zamračené a občasný dážď. Najnižšie ranné teploty 4 až 1 a najvyššie denné 3 až 6 stupňov C. Na strednom Slovensku prevažne zamračené. Najnižšie ranné teploty 3 až -2 a najvyššie denné 1 až 5 stupňov C. Na východnom Slovensku prevažne zamračené. Najnižšie ranné teploty 3 až -1 a najvyššie denné 1 až 5 stupňov C.

Foto: pixabay

Počasie na horách: Vo výške 1000 m prevažne zamračené a sneženie. Najnižšia ranná teplota -2 a najvyššia denná 0 stupňov C. Vo výške 1500 m prevažne zamračené a sneženie. Najnižšia ranná teplota -4 a najvyššia denná -3 stupne C. Vo výške 2000 m prevažne zamračené a sneženie. Najnižšia ranná teplota -6 a najvyššia denná -5 stupňov Celzia.