Misionár, na psíka alebo žena hore? Aká je najlepšia sexuálna pozícia na otehotnenie? Odpoveď odborníčky na plodnosť ma prekvapila!

Zuzana Fulopova

Chcete už dlhší čas otehotnieť, ale napriek tomu, že to skúšate s partnerom už dlhší čas sa vám to stále nedarí? Tak potom tento článok je ako pre vás. Možno to nebude v tom, ako často sa pokúšate, ale akú pozíciu pri tom máte…

Existuje súvislosť medzi počatím a pozíciou pri sexe? Ak áno, aká je najlepšia na počatie dieťaťa? Mnohí sa domnievajú, že misionárska poloha je najlepší možný variant na počatie. V skutočnosti neexistuje dôkaz, že je tomu tak.

Má vplyv pozícia pri sexe na počatie?

pixabay.com

Ako tvrdí MUDr. Lauren Streicherová, odborníčka z centra pre sexuálnu medicínu a menopauzu z Chicagu, neexistujú vedecké dôkazy, ktoré by dokazovali, že poloha pri sexe má vplyv na počatie.

V poslednej dobe sa však traduje, že poloha na „psíka“ má vplyv na otehotnenie, pretože ejakulát je bližšie k otvoru krčka maternice. Síce sa táto teória opiera o štúdiu, kde sa zaoberali pozíciou penisu počas sexu, ale nikde sa neuvádzalo, aká je šanca na otehotnenie.

pixabay.com

Tak isto sa tradovalo, že po sexuálnom akte, by mala žena zostať 10 minút s vyloženými nohami do hora. Streicherová však tvrdí, že tento úkon nikdy nezvýšil mieru plodnosti. Je to podobný mýtus ako skákať po sexe, keď si neželáte otehotnieť.  Síce vám unikne trocha spermy po sexe, ale to neovplyvní počatie. V jednej kvapke spermy sa totižto nachádzajú milióny spermií, ktoré ak sú zdravé, sú húževnaté a majú dobrý smer.

Aký je najlepší spôsob počať dieťa?

pixabay.com

Ako sme už spomenuli, vplyv pozície na počatie nie je dokázaný, avšak dokázaný je vek ženy. Z biologického hľadiska platí, že čím je žena mladšia, tým rýchlejšie vie otehotnieť. Ďalším faktorom je cyklus. Streicherová odporúča sledovať pravidelne svoje dni ovulácie aspoň po dobu troch mesiacov a mať sex najčastejšie, ako je to možné. Ak ani po túto dobu neotehotniete, odporúča navštíviť odborníka na plodnosť. Samozrejme to neznamená, že je niečo v neporiadku. Len si budete na istom, že vy a váš partner ste schopní počať dieťa prirodzenou cestou.

My len dodávame, že nie len fyzické zdravie, ale aj psychické zohráva veľkú rolu pri otehotnení, Teda milé žienky, v prvom rade ostať v pohode, aj keď sa vám to dlhší čas nedarí. Máte aj vy nejakú overenú radu pre tie z nás, ktoré chcú otehotnieť, no nedarí sa im? Podelte sa s nami v komentároch.

Pozri aj: Toto je dôvod, prečo sú na hrnčekoch z Ikey drážky. Spôsob ich využitia je jednoducho úžasný, no len málokto o ňom vie

                                                                                                          Zuzu, womenshealthmag.com

Najnovšie články