Bola považovaná za najsexy ženu, kvôli nevydarenému zákroku žila 5 rokov v ústraní: Svetoznáma modelka sa už nechce skrývať

Hyriaková Kristína

Foto: profimedia

Linda Evangelista sa vracia do sveta modelingu, a to v poriadnom štýle. Predviedla svoju prvú odelingovú spoluprácu, ktorú prijala, odkedy sa minulý rok otvorila a prehovorila o svojej nočnej more z kozmetickej chirurgie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Informoval o tom portál People. Už v septembri bude Linda Evangelista hostiť špeciálnu módnu prehliadku v New Yorku pod značkou Fendi. Napísala o tom aj na svojom Instagrame, kde povedala, že je veľmi vďačná všetkým, ktorí sú do projektu zapojení. V septembri 2021 napísala emotívny príspevok, ktorý opísal, prečo ju už dlho nevideli na žiadnej módnej prehliadke či fotení.

Rozhodla sa o svojich problémoch hovoriť

„Bola som brutálne znetvorená,“ napísala. Linda tiež v septembri podala žalobu na kliniku, ktorá jej ujmu spôsobila. Žiadala od nich náhradu škody vo výške 50 miliónov dolárov. Mala na sebe „prebytočné množstvo kože“ a neustále priberala, lekár jej povedal, že žiadne diéty ani cvičenie tento problém nevyriešia.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Linda Evangelista (@lindaevangelista)

Bohužiaľ bola obeťou zriedkavých vedľajších účinkov. Teraz sa však už nechce skrývať. „Dúfam, že sa dokážem zbaviť hanby a pomôžem iným ľuďom, ktorí sú v rovnakej situácii ako ja. To je môj cieľ,“ napísala. Ako sme vás už raz informovali, modelka absolvovala populárnu procedúru „zmrazovania tukov“, ktorá je propagovaná ako neinvazívna alternatíva k liposukcii a zanechala ju „trvalo zdeformovanú“. Od spoločnosti žiadala odškodnenie 50 miliónov dolárov, keďže kvôli zákroku už viac nemohla pracovať.

Svoju prácu milovala

„Milovala som byť na prehliadkovom móle. Teraz sa bojím, že natrafím na niekoho, koho poznám. Nemôžem však už takto žiť, v úkryte a hanbe. Už som nemohla žiť v tejto bolesti. Som ochotná konečne prehovoriť,“ povedala. Do troch mesiacov po liečbe si Linda začala všímať, že procedúra, ktorá mala jej tuky „zmraziť“ mala opačný efekt a chladom začali tukové bunky narastať.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený People Magazine (@people)

Linda si myslela, že robí niečo zle, preto začala cvičiť a menej jesť. „Dostala som sa do bodu, kedy som vôbec nejedla. Myslela som si, že strácam rozum.“ Nakoniec išla na vyšetrenie, kde jej diagnostikovali paradoxnú adipóznu hyperpláziu. Tá postihuje menej ako 1 % pacientov, ktorí proces absolvujú. Spoločnosť jej potom ponúkla nápravu, avšak chceli od nej, aby nikomu nepovedala, čo sa stalo, čo hneď odmietla.

Najnovšie články