Vo veku 114 rokov zomrela najstaršia žena v USA. Toto bol vraj jej recept na dlhovekosť

Lucia Mužlová

Vek je len číslo. Toho bola dôkazom aj najstaršia žena USA Lessie Brownová, ktorá umrela včera vo veku 114 rokov. Bola považovaná za najstaršieho človeka v Spojených štátoch. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP. Brownovej vnuk Ronald Wilson uviedol, že jeho stará matka, ktorá žila s jednou zo svojich dcér, zomrela doma v meste Cleveland Heights v štáte Ohio.

V roku 2013 Brownová uviedla, že jej dlhý život je „božia vôľa“. Iní členovia rodiny však jej dlhovekosť pripisovali skôr skutočnosti, že takmer každý deň, aj keď mala už vyše 100 rokov, jedla bataty.

„No, neviem. Mnohí (z členov rodiny) tvrdia, že je to preto, že som jedla veľa batát, ale ja si to nemyslím. Neviem, asi je to božia vôľa,“ povedala pre televíziu EJW-TV Brownová pri príležitosti osláv svojich 109. narodenín.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by cleveland.com (@clevelanddotcom) on

Lessie Brownová, ktorá mala ešte jedenásť súrodencov, sa narodila v roku 1904 v štáte Georgia a vyrastala na farme neďaleko mesta Atlanta. Keď mala 18 rokov, presťahovala sa jej rodina do mesta Cleveland v štáte Ohio. O štyri roky nato sa vydala za Roberta Browna, s ktorým mala päť detí – tri dcéry a dvoch synov. Jej manžel zomrel v roku 1991.

Brownová sa pravdepodobne najstarším človekom žijúcim v Spojených štátov stala 9. mája 2018 po úmrtí vtedy 114-ročnej Delphine Gibsonovej. Keď jej to dcéra Verline Wilsonová oznámila, jej matka povedala: „To je dobre.“

Pozri aj: Nerozumejú si ani slovo. Mladá Britka sa so svojím talianskym priateľom dorozumieva cez Google prekladač

TASR

Najnovšie články