V jednoduchom oblečení a v spoločnosti mladých ľudí. Zuzana Čaputová má pre všetkých dôležitý odkaz

TASR

FOTO TASR - Jaroslav Novák

Ak nebude spoločnosť konať a nepokúsi sa zvládnuť klimatickú krízu, tak mladá generácia na to doplatí. Na klimatickom samite v škótskom Glasgowe chce byť prezidentka Zuzana Čaputová aj hlasom mladých.

Článok pokračuje pod videom ↓

Uviedla to v utorok na sociálnej sieti. Študenti zo Spojenej školy Svätej Rodiny v bratislavskej časti Petržalka utvrdili hlavu štátu v tom, že im záleží na tom, aké vážne môžu byť následky klimatických zmien. „Práve toto je generácia, ktorá bude doplácať alebo benefitovať z rozhodnutí súčasných politikov. A je to práve zodpovednosť nás političiek a politikov, aké rozhodnutia teraz urobíme,“ zdôraznila Čaputová.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova)

Budem myslieť na mladých ľudí

Začiatkom novembra sa prezidentka zúčastní na klimatickom samite v Glasgowe. Verí, že stretnutie veci posunie dopredu. „Chcem aj týmto mladým sľúbiť, že budem v Glasgowe aj ich hlasom, že budem na nich myslieť, keď budem ako prezidentka zastupovať Slovensko. Prijať rozhodnutia a nájsť riešenia je férové voči tejto mladej generácii, aby to tá naša generácia mladým ľuďom nepokazila, ale, naopak, našu planétu ochránila,“ dodala Čaputová.

Najnovšie články