AKTUÁLNE: Snehová nádielka ako z rozprávky. V Oravskej Lesnej napadlo vyše 100 cm čerstvého snehu

Lucia Mužlová

FOTO TASR - Lýdia Vojtaššáková

Na viacerých miestach na severe Slovenska snehová nádielka dosahuje 30, miestami aj 80 centimetrov (cm). Na sociálnej sieti o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), podľa ktorého má husté sneženie pokračovať.

Najviac snehu – 84 cm meteorológovia namerali v Oravskej Lesnej. Sú však presvedčení, že na Kysuciach a Orave môžu byť aj lokality, kde nasnežilo viac. Väčšie úhrny zrážok zaznamenali napríklad v Oravskej Polhore, kde však nemajú zariadenie na meranie hrúbky snehovej pokrývky. Podľa portálu imeteo.sk v Oravskej Lesnej husto sneží už dva dni bez prestávky. „V obci sú však obyvatelia na nádielky snehu zvyknutí a vedia sa s ním popasovať. Aj napriek masám nového snehu sú cesty odhrnuté a sprístupnené sú takmer všetky ulice,“ opisuje portál. Kalamitný stav tam zatiaľ nevyhlásili.

Podobná meteorologická situácia bude podľa SHMÚ pretrvávať. Treba sa preto pripraviť na ďalšiu snehovú nádielku, predovšetkým na severe. V tejto súvislosti vydal ústav pre viacero severných okresov výstrahu pred snežením. Platiť má do 18. h.

Intenzívne sneženie zavítalo do viacerých oblastí severného Slovenska. Snehu sa nevyhla ani naša najchladnejšia obec – Oravská Lesná, kde napadlo už viac ako 100 centimetrov snehu.

Pozri aj: Začnite rok 2019 s čistým štítom. Toto je 8 vecí, ktorých by ste sa mali zbaviť hneď na začiatku

TASR

0
Komentovať