Status otca sa stal virálnym. Jeho syn chce nosiť dievčenské šaty, toto je jeho odkaz pre všetkých ľudí

Kristína Hagarová

Foto: Facebook (Jared Qwustenuxun Williams)

Rodičia majú vlastne na tomto svete len jednu najdôležitejšiu úlohu. Milovať svoje deti najviac, ako to len ide. Najlepšie, čo pre ne môžeme urobiť, je povzbudzovať ich a urobiť všetko preto, aby boli samy sebou.

Ako ľudia však veľmi radi druhých súdime a posudzujeme a naše deti netvoria výnimku. Často sa musia vyrovnávať so šikanou a výsmechom spolužiakov, no my sme tu na to, aby sme ich upozornili, že všetko bude v poriadku. To je aj prípad, o ktorom informoval portál Fatherly. Jared Williams chce pre svojho syna zabezpečiť všetko na svete, no virálym sa stal hlavne jeho príspevok o tom, že jeho syn Finn si rád oblieka dievčenské oblečenie.

Je hrdý na jeho statočnosť

Nedávno zdieľal fotografiu, na ktorej má Finn na sebe ružové šaty a pripojil k tomu komentár o tom, ako veľmi je hrdý na jeho silu a statočnosť. Na začiatku školského roka si na neho deti ukazovali a smiali sa mu, preto začal znovu nosiť nohavice, no v posledných mesiacoch sa znova vrátil k šatám. Finn sa označuje ako „jednoducho chlapec, ktorý rád nosí šaty“. Jared sa ho opýtal, či môže zdieľať jeho fotografiu, čo mu Finn dovolil.

Inšpiráciou pre druhých

„Finn je chlapec, ktorý rád nosí šaty a som na neho hrdý… v mojom dome prijímame ľudí takých, akí sú, podporujeme ich v tom, aby boli takí, akí chcú byť,“ napísal a jeho príspevok už má desaťtisíce reakcií a tisíce zdieľaní. Mnohí rodičia ocenili práve podporu jeho syna a písali mu, že práve takýto by mal rodič byť. „Takže, ak poznáte chlapca alebo muža, ktorý rád nosí šaty, ale cíti sa neisto, ukážte mu tento obrázok a podeľte sa s príbehom o jeho statočnosti.“

0
Komentovať