Pred 8 rokmi tragicky zahynul herec Robin Williams. Takýto odkaz majú pre neho jeho deti

Kristína Hagarová

Foto: archív TASR

Deti Robina Williamsa si pripomínajú smutné výročie, osem rokov od jeho smrti. Obe mu vzdali hold a upozornili na dôležité veci.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informoval portál Ladbible, Robin Williams zomrel v roku 2014 vo veku 63 rokov, dôvodom bola samovražda. „Ocko, na ôsme výročie tvojho úmrtia si spomínam, aký si bol neuveriteľne milý a veselý. Veľmi mi chýbaš ty úžasný, chlpatý muž a dnes budem oslavovať tvoj život. Tak veľmi ťa milujem,“ napísal na Twitteri jeho syn Zak.

Silné odkazy od detí

„A keď búrka skončí, nebudete si pamätať, ako ste to prežili, dokonca si nebudete istý, či búrka naozaj skončila. Ale jedno je isté, keď vyjdete z búrky, nebudete tou istou osobou, ktorá vošla dnu. Haruki Murakami,“ zdieľala citát jeho dcéra Zelda.

Pozor na duševné zdravie

Robinova schopnosť rozosmiať ľudí bola neodškriepiteľná, ale už na začiatku svojej kariéry bojoval s alkoholom a drogami. Tak sa vyrovnával s tlakom okolo neho. Po jeho smrti rodina odhalila, že herec žil s nezisteným ochorením nazývané demencia s Lewyho telieskami. Tento stav je často nesprávne diagnostikovaný ako Alzheimerova alebo Parkinsonova choroba, môže spôsobiť halucinácie, ako aj problémy s porozumením, myslením a pamäťou.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Robin Williams (@robinwilliams)

Hercovi mesiac pred smrťou diagnostikovali práve Parkinsona a neskôr sa uviedlo, že mal pred smrťou pocity paranoje. Jeho poruchu objavili až počas pitvy. Jeho deti teraz upozorňujú aj na dôležitosť duševného zdravia a prevenciu pred týmito poruchami.