75-ročný pacient bol prijatý vo veľmi vážnom stave. Nemocnica splnila umierajúcemu mužovi posledné želanie!

Lucia Mužlová

Aj keď sa o tom neradi rozprávame, smrť je neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Ak by ste mohli mať pred smrťou posledné želanie, čo by to bolo? Niekto by si poslednýkrát chcel vypočuť obľúbenú hudbu, iní zase navštíviť obľúbené miesto či len byť so svojou rodinou. Jeden starý muž z Dánska mal tiež jedno želanie a aj keď bolo úplne obyčajné, tak možno práve preto bolo nesmierne silné a pekné.

Článok pokračuje pod videom ↓

Nemocnica v Dánsku uverejnila fotografiu pacienta, ktorému splnili jeho posledné želanie. 75-ročný Carsten Flemming Hansen bol prijatý v univerzitnej nemocnici v Aarhuse s prasknutou aneuryzmou aorty. Jeho stav bol žiaľ natoľko vážny, že nemohol už podstúpiť operáciu. Bolo teda jasné, že pán Hansen v priebehu niekoľkých dní či dokonca hodín umrie.

Vtedy sa pán Hansen obrátil na nemocničný personál so svojím posledným želaním. Poslednú vec, ktorú by vo svojom živote chcel ešte zažiť, bolo poslednýkrát vidieť západ Slnka a popri tom si vychutnať cigaretu s pohárom bieleho vína. Hoci je v nemocnici zákaz fajčenia, personál prižmúril oči a pána Hansena na posteli previezli na nemocničný balkón.


„Celé to bolo v príjemnej a uvoľnenej atmosfére,“ povedala sestrička z nemocnice. „Samozrejme tam boli tiež príbuzní pána Hansena a boli ovplyvnení skutočnosťou, že umiera. No aj tak to bolo príjemné a dokonca sa spolu aj zasmiali“. 

Nemocnica umiestnila fotografiu na sociálnu sieť, odkiaľ sa začala zdieľať a tisíce ľudí ocenili milý čin nemocničného personálu a my sa k týmto ľuďom takisto pripájame.

zdroj: babskeveci.sk (mmm), ladbible.com

Najnovšie články