Kráľovská pestúnka má zakázané pred deťmi Williama a Kate povedať jedno slovo. Ľudia ho pritom bežne používajú

Dana Kleinová

Foto: Profimedia

Opatrovateľka Georgea, Charlotte a Louisa má zakázané povedať pred nimi jedno slovo. Nie je to pritom nič zlé. Skrýva sa za tým dôvod, ktorý bežné domácnosti rozhodne nepochopia.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál Mirror, o tri deti princa a princeznej z Walesu sa stará opatrovateľka Maria Borrallo, ktorá študovala na slávnej Norland College v Bath, kde ju naučili nikdy nevysloviť slangové slovo pred deťmi, ktoré má na starosti.

Foto: profimedia

Nesmie ich takto osloviť

O princoch Georgeovi a Louisovi a princeznej Charlotte sa nikdy nebude hovoriť tak, ako o väčšine ostatných detí. Narodenie do kráľovskej rodiny so sebou prináša privilégiá a príležitosti, ktoré väčšina ostatných detí nikdy nebude mať, a, samozrejme, aj povinnosti. Jednou z týchto výhod je zvyčajne prítomnosť opatrovateľky, ktorá pomáha so starostlivosťou, najmä keď sú rodičia zaneprázdnení kráľovskými povinnosťami.

Princ William a Kate sa rozhodli, že budú potrebovať pomoc s ich budúcim potomstvom už v roku 2014, keď mal prvorodený princ George iba osem mesiacov, a tak si najali jednu z najlepších pestúnok na svete. Maria Borrallo vyštudovala na prestížnej Norland College v Bath, ktorá sa špecializuje na školenia v oblasti starostlivosti o deti, pričom tieto pestúnky zamestnávajú celebrity a kráľovské rodiny po celom svete.

Podľa autorky Louise Herenovej, ktorá strávila rok na vysokej škole výskumom praktík, ktoré sa tieto pestúnky učia, Maria, ako aj iné pestúnky kráľovských rodín, nebude môcť deti princa a princeznej nazvať „kids“, teda v preklade „decká.“ (Napríklad: „Decká, poďte si vziať niečo pod zub.“) Namiesto toho sa musia oslovovať menami, alebo ako deti. Louise pre Mirror povedala: „Slovo decká je zakázané. Je to znak rešpektu voči deťom ako jednotlivcom.“

Maria by to mohla povedať jedine, ak by ju o to vyslovene požiadali William a Kate. Na škole Norland ich totiž učia, že hoci musia dodržiavať normy a praktiky, ktoré sa v škole učia, rodičia detí môžu mať vlastný názor na ich výchovu a pridať ho do praxe.

Najnovšie články