Bola nepriamou účastníčkou obchodu s deťmi? Angelina Jolie mala svoje dieťa kúpiť za menej ako 100 eur

Kristína Hagarová

Foto: profimedia

Ako to bolo skutočne s adopciami Angeliny Jolie? Pochybnosti o tom, ako prebiehala adopcia Maddoxa, vznikli na základe dokumentu a vyjadrení riaditeľky neziskovej organizácie v Kambodži, ktorá tvrdí, že Maddox nikdy nebol sirotou.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál The Sun, podľa riaditeľky Kek Galabru si ho mala Angelina Jolie kúpiť prostredníctvom právničky Lauryn Galindo, ktorá bola usvedčená z kupovania detí za 100 dolárov (85 eur) od chudobných rodičov. Podľa Kek to bol aj prípad Maddoxa. V novom dokumente Ukradnuté deti na to poukazuje aj filmárka Elizabeth Jacobs, ktorá bola taktiež adoptovaná z Kambodže.

Rozhodla si adoptovať dieťa

Svetoznáma herečka bola v Kambodži prvý raz, keď nakrúcala film Lara Croft a to ju ovplyvnilo natoľko, že sa rozhodla adopovať si dieťa, aby mu zabezpečila lepší život. S adopciou však boli problémy, pretože sa objavilo niekoľko správ o obchodovaní s deťmi. Angelina o adopciu požiadala v decembri 2001 a dokončená bola v marci 2002, keď mal Maddox 7 mesiacov. Hoci bola v tej dobe vydatá za Billyho Boba Thorntona, dieťa adoptovala iba ona. Keď sa neskôr vydala za Brada Pitta, Maddoxa si osvojil on, v roku 2006.

Bolo to legálne?

Na základe dokumentu však začali ľudia špekulovať či adopcia najstaršieho syna Angeliny bolo naozaj legálne. Právnička, ktorú herečka najala, bola totižto známa tým, že od chudobných rodičov za smiešne peniaze deti kupovala. Keďže nemali, čo jesť, radšej svoje deti predali a hoci sa deti dostali do dobrých rodín, nebolo to legálne. Angelina však tvrdí, že by nikdy matku neokradla o jej dieťa. To je síce v poriadku, no adopcia napriek tomu nemusela byť legálna, a to o tom herečka nemusela vôbec vedieť.

Najnovšie články