Na Slovensko dorazí ochladenie a výrazné zrážky. Pripravte sa na ne už v tento deň

Kristína Hagarová

Foto: TASR archív

Na Slovensko v utorok dorazili zrážky, ktoré však sucho úplne nezahnali. Zvyšok pracovného týždňa by mal byť slnečný a teplý. Zmeniť by sa to malo počas víkendu.

Ako uvádza portál Imeteo, naše územie po utorkovom daždi čaká jasné až polooblačné počasie. Viac oblačnosti môže pribudnúť počas popoludnia a ojedinele, predovšetkým v horských oblastiach nášho územia, kedy sa môžu vyskytovať prehánky aj búrky. Výrazné zrážky však určite neočakávajte.

Pripravte sa na ochladenie

Pripraviť sa môžete na vyššie teploty, ktoré pôjdu dnes nad hranicu +30 °C a v najteplejších lokalitách nášho územia môžu teploty v piatok atakovať až hranicu +35 °C. Zdá sa však, že víkend prinesie ochladenie, hoci predpoveď sa ešte stále môže zmeniť. V piatok večer a v noci na sobotu začne cez našu oblasť postupovať studený front. Ten by sa mal tentokrát zvlniť.

To spôsobí, že jeho postup smerom cez našu oblasť bude pomalší a vďaka tomu prinesie výdatnejšie zrážky. Ak sa naplnia predpovede, čaká nás daždivý víkend, pričom zrážky by mali byť výrazné. Do pondelka by ich malo spadnúť od 30 do 100 mm.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
1
Komentovať