Hľadáte špeciálny darček na Valentína? Týmito potešíte každú ekologicky zmýšľajúcu ženu

Sponzorovaný obsah

foto: Unsplash

Ak máte doma ekologicky zmýšľajúcu partnerku, potom už určite viete, že na výbere darčekov si musíte dať obzvlášť záležať. Valentín v tomto prípade nie je výnimkou. Práve naopak – práve tento sviatok môže byť pre vás veľkou darčekovou výzvou. Preto vám prinášame niekoľko originálnych tipov, ako osláviť tohtoročný Valentín udržateľne.

Praktické eko darčeky (nielen) na Valentína

Bežné valentínske darčeky sú vo svojej podstate značne neekologické. Predstavte si napríklad, že kúpite klasickú kyticu. Tá vydrží len niekoľko dní a putuje na smetisko. O nič lepší nie je ani klasický pozdrav alebo čokoláda. Ak chcete partnerke ukázať, že vám záleží nielen na nej, ale aj na prírode, stavte na nasledovné praktické eko darčeky.

Tak trochu iný valentínsky pozdrav

Ak nie je vaša polovička s vami a chcete ju na tento špeciálny deň potešiť valentínskym pozdravom, urobte to inak. Aj papierová valentínka môže byť totiž ekologická, ak siahnete po výrobku z recyklovaného materiálu. Alebo nahraďte papierovú formu digitálnou a pošlite vašej polovičke jednoducho elektronickú pohľadnicu alebo pozdrav cez SMS. Napokon, nebudete prvý ani posledný – rôzne elektronické podoby valentínok totiž už tradičnú poštu dávno prekonali.

Izbový kvet namiesto kytice

foto: Unsplash

Väčšina žien miluje kvety. Ak však máte doma pravú milovníčku prírody, so živou kyticou u nej nepochodíte. Výbornou alternatívou ku krátkodobej kytici je kvitnúca rastlinka v kvetináči. Ak si neviete spomedzi širokej ponuky črepníkových kvetov vybrať, siahnite napríklad po osvedčených orchideách. V kvetináči navyše nemusí byť zasadený len klasický kvet, ale napríklad aj rôzne bylinky.

Niečo pre mlsný jazýček

Ak máte partnerku, ktorá neodolá sladkostiam, pripravte jej prekvapenie v podobe udržateľnej čokolády. Áno, aj taká existuje. Vyrába sa za použitia schválených metód, ktoré majú zabezpečiť, aby nielen výrobcovia čokolády, ale aj pestovatelia kakaa a dodávatelia jednotlivých prísad mohli pokračovať vo výrobe plodín, ktoré sú náročné na pracovnú silu. Medzi značky takýchto čokolád patria napríklad Evolla, Loving Earth či Green & Black’s.

Pre romantiku pri víne

foto: Unsplash

Výbornou voľbou, ako si spolu môžete užiť romantický valentínsky večer, je stiahnuť po fľaši vína. V tomto prípade urobíte dobre, ak kúpite fľašu od niektorého z lokálnych pestovateľov. Ak túžite po skutočne ekologickom víne, hľadajte víno s certifikátom. Takéto vína musia spĺňať prísne podmienky výroby, spracovania, prepravy a skladovania. Pestujú sa organicky a vinári ich pestujú šetrne k životnému prostrediu, a nepoužívajú pritom žiadne chemické výrobky.

Praktické ekologické doplnky

Rozmýšľali ste, aký praktický doplnok by sa vašej partnerke zišiel? Neváhajte a obdarujte ju nejakým kúskom odevu – napríklad praktickým šálom, šatkou či kabelkou. Práve obchody s módou patria k tým, ktoré dokážu označiť udržateľné výrobky asi najvýraznejšie. Pochopili totiž, že ľuďom začína na životnom prostredí naozaj záležať a prispôsobili tomu a svoju ponuku. Dnes už aj v internetových obchodoch nájdete kúsky so skvelým dizajnom, ktoré sú zároveň aj kvalitné a majú férovú cenu – a to všetko s puncom zodpovednosti a ohľaduplnosti voči životnému prostrediu.

A kde takéto produkty hľadať? Pozrite si napríklad ponuku obchodov Freshlabels alebo Orsay, v ktorých nájdete aj udržateľné značky. A určite vás poteší aj fakt, že aj pri nákupe takýchto udržateľných produktov dokážete ušetriť, ak využijete Freshlabels zľavový kód či Orsay zľavový kód.

PR článok

0
Komentovať