Nepohla sa od nej dva dni. Kým stratené dievčatko nenašli, po celý čas sa oň starala táto hrdinská fenka pitbulla

Lucia Mužlová

Malé dvojročné dievčatko menom Charleen zablúdilo v lese. Počas tejto doby jej robila spoločnosť sučka pitbulla menom Penny. Tá ju ani na moment nespustila z očí a poskytovala jej ochranu. Záchranné tímy pátrali po malom dievčatku dva dni. Keď sa Charleen našla, jej stará mama povedala, že tým pravým hrdinom je Penny. Zároveň však ďakovala všetkým záchranárom, hasičom a policajtom, ktorí sa na akcii podieľali.

Podľa miestneho šerifa v Bullitt County, Kentucky prišla sučka domov len chvíľu predtým, ako sa dievčatko našlo. Tá sa objavila pred dverami cudzích ľudí. Dievčatko bolo špinavé a malo vo vlasoch lístie. Muž, ktorý v danom dome býval prehlásil, že sa dievčatka pýtal na meno, no ona neodpovedala. Zatúlaná Charleen bola našťastie živá a zdravá a ešte v ten deň sa stretla s rodičmi.

Aj keď v takejto situácii nádej nikto nevzdáva, nedokážeme si ani len predstaviť, aký traumatizujúci zážitok to musel byť pre rodinu, no aj pre samotné dieťa. Našťastie však mala po svojom boku statočného ochranancu. To len dokazuje, aká silná môže byť láska psa k človeku.

Pozri aj: Muž na záhrade odsekol štrkáčovi hlavu. Tá ho ale po chvíli uštipla a on takmer zomrel

ladbible.com

Najnovšie články