Žena zverejnila kontroverzné fotografie, na ktorých ukazuje celému svetu ako v skutočnosti vyzerá popôrodné telo

Lucia Mužlová

Trojmesačné obdobie po pôrode sa občas zvykne označovať ako štvrtý trimester. Telo sa postupne zbavuje tehotenských hormónov a kíl a maternica sa pomaly zavinuje naspäť do pôvodného stavu. Média však na ženy tlačia zo všetkých strán. Najmä celebrity sa predbiehajú v tom, aby čo najskôr vyzerali reprezentatívne. Veď v šoubiznise nie je priestor pre nedokonalosť. To, čo však urobila Julie Bhosale, si vyžadovalo poriadnu odvahu.

Článok pokračuje pod videom ↓

interez4

„Keď sa mi narodil prvý syn, zmeny, ktoré nastali v mojom tele, ma prekvapili. Nešlo len o hmotnosť. Bol to celý mix hormónov, emócií a únavy. Cítila som sa na pokraji síl, mysliac si, že všetky ženy musia prežívať to isté,“ zdôverila sa Julie.

Na ženu po pôrode sa vyvíja neskutočný tlak, a to najmä prostredníctvom médií. Akoby sa životnou úlohou stalo čo najskôr sa zapnúť do vypasovaných nohavíc. Preto Julie po druhom tehotenstve poňala svoje telo úplne inak. Zdokumentovala postupné zmeny, ktoré sa s ňou diali. Svoj experiment nazvala „burtiful“, pričom názov poskladala z troch slov: „brutal“ – brutálny „beautiful“ nádherný a „truth“ pravdivý. Pretože presne také je telo matky. Fotografovala sa od prvého dňa narodenia  až po 14-ty týždeň po narodení svojho druhého syna.

Julie začala písať o každodennej realite matky s novorodencom a batoľaťom. Zdieľa svoje zážitky, aby tak dodala ostatným mamám nádej, že nie sú v tom sami. Odkazuje každej jednej matke: „Si krásna, si úžasná, si matka.“

37. týždeň tehotenstva a 24 hodín po pôrode

Julia Bhosale

2 dni po pôrode

Julie Bhosale

1 týždeň po pôrode

Julie Bhosale

2 týždne po pôrode

Julie Bhosale

10 týždňov po pôrode

Julie Bhosale

14 týždňov po pôrode

Julie Bhosale

 Za svoj odvážny počin si Julie, ktorá je mimochodom, poradkyňou v oblasti zdravej výživy, si zaslúži potlesk. Určite mnohým ženám zdvihla sebavedomie. Sú matky a to je predsa zázrak!

zdroj: babskeveci.sk (Michaela) boredpanda.com

Najnovšie články