„Svoju 4-ročnú dcéru som nechala celý deň robiť čokoľvek chce a takto to dopadlo“

Gabriela Kinčoková

Všetky deti prídu do veku, kedy všetko, čo spravíte bude podľa nich zlé. V dnešnej dobe však bohužiaľ deti prichádzajú k tomuto správaniu už oveľa skôr než kedysi. Zrazu im prestane chutiť to, čo varíte alebo jednoducho nebudú spokojné s tým, ako sa k nim správate. Mladá mamička Alice však povedala dosť, a svojej 4-ročnej dcére Mayi dovolila v jeden deň robiť všetko, čo chcela. Ako to dopadlo?

Mladá mamička Alice má dve deti. 4-ročnú dcéru Mayu a ročného syna Taira. Keď už bola unavená z neustáleho utláčania od Mayi, v jedno ráno jej povedala, že si celý deň môže robiť to, čo bude chcieť. Bude variť jedlo, ktoré si povie, bude sa hrať akékoľvek hry a bude všetko robiť podľa jej pokynov. Mayu táto správa veľmi potešila! Na začiatok si stanovili aspoň základné pravidlá. Po prvé, nikomu sa nemôže ubližovať a spôsobovať bolesť a po druhé, nič sa nemôže poškodiť a zničiť.

Foto: unsplash

Prvý príkaz, ktorý dala malá Maya svojej mame samozrejme bol: „žiadna škôlka.“ Samozrejme Alice musela dodržať pravidlá a v ten deň žiadna škôlka nebola. Ďalším krokom, ktorý Maya urobila bolo zostavenie celodenného menu. Maya si na raňajky vypýtala volské oko, na obed mala to isté a keďže Alice svoju dcéru dobre poznala, vedela, že na večeru bude presne to isté. Aby však nedošlo ku „katastrofe“, musela zakročiť a povedala, že vajíčka došli. V dôsledku nedostatku vajec tak mali na večeru domácu zmrzlinu. Potom zjedli celé balenie pukancov a zapíjali to kompótom.

Samozrejme, aký by to bol voľný deň bez televízie. Alice svojej dcére dovolila v bežný deň televíziu na 1 max 2 hodiny. Avšak teraz prišla krutá zmena a televízia išla dvakrát tak dlho. Maya trvala na tom, aby Alice celý čas sedela vedľa nej a pozerala rozprávky s ňou. Keďže Maya je dosť hyperaktívne dieťa, po dlhom sedení pred televízorom chcela ísť von. Obliekanie svojej dcéry Alice opísala jednoducho. Počasie vonku bolo dobré čo znamenalo, že Maya si obliekla šaty, ktoré si dala naopak. Pretože tak sa to predsa nosí.

Pod šaty si dala nohavice, navrch ružovú bundu a samozrejme ružové ponožky. Vlasy v ten deň neposlúchali, takže na hlavu šla čiapka. Maya sa však rozhodla, že chce byť nesená na rukách a preto ju Alice musela nosiť celú prechádzku.

Foto: unsplash

Alice deň zhodnotila pozitívne. Maya nemala ani raz záchvat plaču a stále sa smiala. Bola šťastná.  „Povedala som si, že budem praktizovať takýto jednorázový experiment u každého dieťaťa, aby som lepšie pochopila to, čo vlastne chcú. Koniec koncov, som sama, už dospelá žena, a tiež niekedy potrebujem vypnúť, relaxovať a robiť si čo chcem. Čo deti, ktoré sa iba oboznamujú s takýmto svetom, s jeho pravidlami a so všetkým dobrým a zlým. Jedného dňa to stačilo pre nás. Nasledujúce ráno sme opäť nastúpili na náš režim, stanovili disciplínu, prebudili zodpovednosť a pokročili – na nové úspechy!“ povedala Alice.

Pozri aj: Ďalšie bábätko v rodine sympatických hercov. Opäť nevybrali slovenské meno a siahli po netradičnosti

Gabriela, adme.ru

Najnovšie články