Zuzana Čaputová reagovala na zadržanie Trnku. Toto sú slová našej prezidentky

Lucia Mužlová

Foto TASR - Michal Svítok

Dnes ráno sme vás informovali o tom, že NAKA zadržala Dobroslava Trnku, bývalého generálneho prokurátora. K celej veci sa vyjadrila aj prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová. Vyjadrenie napísala na svojej sociálnej sieti.

Článok pokračuje pod videom ↓

„Správa o zadržaní jedného z bývalých najmocnejších mužov v štáte, Dobroslava Trnku, je pre spravodlivosť na Slovensku prelomová. Platilo by to tiež o hociktorom inom štáte, kde by sa šéf prokuratúry ocitol za mrežami a čelil by rozhodovaniu o väzobnom stíhaní za trestnú činnosť. Aby mohol nastať v našej justícii skutočne očistný proces, potrebujeme poznať pravdu a tú sa, verím, dozvieme v spravodlivom procese s pánom Trnkom aj so všetkými ďalšími, ktorí sa s ním na zneužívaní spravodlivosti podieľali.

Úlohou prokuratúry, súdov a polície aj naďalej zostáva vysporiadať sa s tými z vlastných radov, ktorých kredit vyvoláva oprávnené pochybnosti verejnosti a znižuje autoritu a dôveryhodnosť týchto inštitúcií. Každý krok k očiste dôveru posilňuje.“

Príspevok si získal len za pár minút viac ako 3-tisíc lajkov a mnoho pozitívnych komentárov. Ako sme už spomínali, Zuzana Čaputová sa denne vyjadruje k dianiu na Slovensku a ľudia, ktorí tu žijú ju úprimne zaujímajú. Rovnako ako spravodlivosť.