Kráľ Karol zverejnil fotografiu, ktorá sa len tak nevidí. Takto zablahoželal princovi Williamovi k narodeninám

Hyriaková Kristína

Foto: profimedia

Princ z Walesu 21. júna oslávil 41. narodeniny a pri tejto príležitosti jeho otec zverejnil fotografiu, ktorú dosiaľ neukázali.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál People, kráľa Karol patril medzi prvých, ktorý svojmu synovi na sociálnych sieťach zablahoželal. Pri tejto príležitosti zverejnil fotografiu zo skúšky korunovácie, na ktorej sa obaja šťastne usmievajú. Fotografia bola spravená len niekoľko dní pred korunovačným ceremoniálom.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený The Royal Family (@theroyalfamily)

Na fotografii sú obaja uvoľnení

Fotografiu urobil kráľovský fotograf Chris Jackson a William a Karol sa na nej zoširoka usmievajú a obaja sú uvoľnení. William pomáhal svojmu otcovi s rúchom. Počas korunovácie pred svojím otcom pokľakol, aby mu sľúbil lojalitu a vernosť. Potom sa dotkol koruny svojho otca a pobozkal ho na líce.

Zvonia na jeho počesť

Pri príležitosti Williamových narodenín Westminsterské opátstvo zvonilo na jeho počesť. V roku 2022 oznámili, že zvony budú zvoniť len na počesť kráľovnej Alžbety a vtedajšieho princa Charlesa, avšak od kráľovninho úmrtia sa následníctvo posunulo, preto začali zvoniť aj pre Williama.

William dostal narodeninové prianie aj od Davida Beckhama, ktorý sa nedávno objavil aj na slávnostnom odovzdávaní cien Prince of Wales‘ Earthshot Prize v Bostone.

Najnovšie články