Meteorológovia opäť vydali výstrahy! Na Slovensko mieria búrky, ktoré budú silnejšie ako predtým

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Aj keď sa počasie upokojilo, nebude to trvať dlho. Naše územie už čoskoro zasiahne ďalšia vlna búrok, ktorá sa preženie celým Slovenskom. 

Ako uvádza portál Imeteo, Slovensko čaká búrlivý štvrtok. Už v pondelok cez naše územie postupoval studený front, ktorý so sebou priniesol aj búrky. Tie sprevádzali silné zrážky a vetrom, našťastie však nenapáchal žiadne škody. Avšak, Južnú Moravu, blízko našich hraníc, zasiahli búrky, ktoré boli supercelulárne a spôsobili niekoľko menších škôd.

Na naše územie prichádza studený front

K extrémnemu javu došlo v meste Lanžhot na hraniciach zo Slovenskom, ktoré zasiahlo tornádo. To poškodilo viaceré strechy, lámalo stromy, no našťastie si nevyžiadalo žiadne obete ani zranenia. Ďalšia potenciálne nebezpečná situácia nás čaká už vo štvrtok. K nášmu územiu príde studený front s ďalšou vlnou búrok, ktoré budú najsilnejšie v tomto týždni.

Štvrtok začne na našom území slnečné a teplé počasie, pričom môžu stúpať aj nad hranicu +30 °C. Zmena príde v popoludňajších hodinách, kedy sa začnú formovať búrkové jadrá. Prehánky a búrky hrozia na severozápadnom Slovensku, kde budú sprevádzané silným nárazovým vetrom. Následne sa budú rýchlo presúvať smerom cez naše územie k východu a slabnúť budú až ku večeru.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
3
Komentovať