Čakajú nás nepríjemné zmeny? Odborníci navrhujú zrušenie 13. dôchodku aj zdaňovanie penzií

TASR

Foto: pixabay

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR odmietlo odporúčania Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) na zrušenie 13. dôchodku pre časť penzistov či dokonca zdaňovanie dôchodkov. Návrhy vyplývajúce z aktuálneho Ekonomického prehľadu OECD pre Slovensko považuje rezort za nebezpečné a absolútne neakceptovateľné. MPSVR to uviedlo v pondelok v reakcii na zverejnenú správu OECD.

Článok pokračuje pod videom ↓

„Nedovolíme, aby konsolidáciu verejných financií, ktoré pravicové vlády totálne rozvrátili, zaplatili ľudia, ktorých jediným či kľúčovým príjmom je dôchodok, na ktorý celý život pracovali,“ vyhlásil štátny tajomník rezortu Branislav Ondruš. Absurdný návrh, ktorým sa MPSVR ani nemieni zaoberať, je podľa Ondruša zdaňovanie dôchodkov. „Nechápem, ako je vôbec možné niečo také oficiálne predložiť,“ povedal Ondruš.

Štátny tajomník to vidí jasne

„Chcem v tejto súvislosti ubezpečiť poberateľov všetkých dôchodkov, nielen starobných, ale aj invalidných či pozostalostných, že nezmeníme ani čiarku na návrhu na zavedenie riadneho a férového 13. dôchodku a urobíme všetko, aby parlament schválil nárok každého penzistu na 13. dôchodok,“ dodal štátny tajomník.

Skrátenie materskej dovolenky

Najnovšie články