Táto diéta mi pomohla schudnúť už 10 kilogramov. Neverila som, až kým si túto zmenu nezačalo všímať aj moje okolie

Gabriela Kinčoková

Foto: pixabay

Obdobie plaviek, letných šiat a dovoleniek sa neúprosne blíži. Už dnes sa mnohé ženy trápia diétami, ktoré bohužiaľ nie vždy zaberajú. Pripravili sme si pre vás tip na diétu, ktorá je známa najmä medzi mníchmi z Barmy. Táto diéta je bohatá na zeleninu a príjem bielkovín. Pri dodržiavaní tejto diéty môžete schudnúť aj 10 kilogramov. Samozrejme, pokiaľ začnete počas diéty aj cvičiť, vaše chudnutie to urýchli.

Článok pokračuje pod videom ↓

Pri Barmskej diéte je veľmi dôležité dodržiavať jej 5 základných pravidiel. Pokiaľ diéta nemá stanovené jasné pravidlá, pravdepodobne sa stane, že pri nej dlho nevydržíte.

Prvé pravidlo

Váš denný príjem jedla by sa mal skladať z raňajok a obeda. Tieto dve jedlá by mali byť honosné a najdôležitejšie. Ďalším chodom bude len jednoduché občerstvenie. Raňajky by mali byť vegetariánske a obed naopak bohatý na bielkoviny.

Druhé pravidlo

Druhým veľmi dôležitým pravidlom je jedenie len do 15:00. Pred každým jedlom je dôležité vypiť pohár čistej vody avšak nie minerálky. Pol hodinu po jedle si môžete dať čaj alebo kávu bez cukru.

Tretie pravidlo

Tretím bodom je základ každej diéty. Na to, aby ste schudli potrebné množstvo kilogramov je veľmi dôležité, aby ste zo svojho jedálnička odstránili všetky sladkosti. Keksíky, cukríky, sladené nápoje, minerálky a sladké pečivo by ste nadobro mali vynechať.

Štvrté pravidlo

Spánok nie je potrebný len na to, aby ste si dobili energiu, ale tiež vám pomôže pri chudnutí. Pri dodržiavaní barmskej diéty preto choďte spať a vstaňte v rovnakom čase každý deň. Pravidelnosť je kľúčová.

Piate pravidlo

Diétu držte maximálne 14 dní. Po 14-tich dňoch sa odvážte a ak zistíte, že tento typ diéty vám nesedí opakujte ju až po 4 mesiacoch.

Tip na jeden deň podľa Barmskej diéty

  • 7:00 – pohár čistej vody
  • 8:00 – 60 g ovsených vločiek, jogurt a čerstvé ovocie
  • 9:00 – pohár čistej vody
  • 10:00 – zelený čaj a lyžica medu alebo káva či smoothie prevažne zo zeleniny
  • 12:00 – pohár vody
  • 13:00 – dve varené vajíčka, 170 g rybacieho mäsa na grile alebo udusené s mladou cibuľkou a 100 g varenej brokolice
  • 14:00 – pohár čistej vody
  • 14:30 – 150 g tvarohu s brusnicami a orechmi
  • 15:00 – čaj z mäty

sovkusom.ru

Najnovšie články