Upozornenie pre rodičov. Počas horúčav môže dieťaťu ublížiť vec, ktorú má na záhrade takmer každý

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Na Slovensku, ale aj v ďalších okolitých a vzdialenejších krajinách, je poriadne horúco. Meteorológovia po celom svete vydávajú výstrahy a hasiči upozornili na dôležitú vec, ktorej by sa mali rodičia vyhýbať.

Ako informoval portál Tyla, hasiči z Las Vegas zdieľali obrázok dieťaťa, ktoré utrpelo vážne popáleniny od vody zohriatej v hadici. Tá môže podľa nich dosiahnuť aj 40 °C. Pokiaľ je hadica vystavená počas leta priamemo slnečnému žiareniu a zohrieva vodu vnútri hadice, môže dosiahnuť neúnosnú teplotu. Takto môže uškodiť dieťom, ale aj zvieratám. Preto radia ľuďom aby predtým, než začnú striekať, nechali vodu niekoľko minút vychladnúť.

Extrémne teploty

Vedľa varovania bola pripojená aj fotografia dieťaťa, ktoré utrpelo extrémne popáleniny na tele práve v dôsledku horúcej vody v hadici. Aj na našom území platia výstrahy pred horúčavami. Mnohé firmy menia svoje návyky, posúvajú pracovnú dobu a chcú predísť rizikám, ktoré sú s horúčavami spojené. Počas týchto dní sa na mnohých miestach prekonávali rekordy a teplota presahovala 40 stupňov Celzia v mnohých šátoch.

1
Komentovať