Zima na Slovensku končí, prichádza poriadne oteplenie. Teploty budú dosahovať až túto výšku

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Na Slovensko prišlo stabilné a teplé počasie, ktoré tak skoro neodíde. Čaká nás pri tom ďalšia vlna teplého počasia, pričom teploty budú dosahovať až +15 °C. Rozkvitnúť môžu dokonca aj stromy.

Článok pokračuje pod videom ↓

Podľa portálu Imeteo, slnko začalo roztápať sneh a v ďalších dňoch zažije ešte ďalšie zaujímavé javy. Naše územie čaká slnečné a teplé počasie, ktoré nie je pre túto dobu úplne bežné. Príčinou je veľmi teplý vzduch z Afriky.

Sneh sa topí na mnohých miestach

„Nadchádzajúce dni sa oteplí natoľko, že mrznúť nebude ani v noci na severe a teploty budú výrazne nad hranicou dlhodobého normálu a je možné, že dokonca rozkvitnú niektoré stromy. Perióda veľmi teplého počasia by totiž na našom území mala pokračovať až do začiatku budúceho týždňa,“ uviedol portál.

Foto: unsplash

V nasledujúce dni budú teploty ešte viac stúpať. „Teplota vzduchovej hmoty, ktorá k nám bude prúdiť bude veľmi nezvyčajná. V porovnaní s dlhodobým priemerom na polovicu februára by k nám mala prúdiť vzduchová hmota, ktorá bude až o viac ako 10 °C teplejšia ako je na súčasnú ročnú dobu bežné.“