POČASIE: Na Slovensko mieri prudké ochladenie, ale aj víchrica. Dorazí k nám už o niekoľko dní

Hyriaková Kristína

Foto: TASR/AP

Európu čaká vlna nepriaznivého počasia. Kým sme sa posledné dni napriek ochladeniu tešili celkom stabilnému počasiu, teraz to už vyzerá inak.

Článok pokračuje pod videom ↓

Mohutná tlaková níž mieri na naše územie a prinesie so sebou silný vietor, ktorý bude mať silu víchrice či až orkánu. Ako uvádza portál Imeteo, víchrica ovplyvní mnohé štáty Európy a bude spôsobovať aj materiálne škody. Vietor začne silnieť v stredu a zasiahne najprv Britské ostrovy. Dosahovať bude ojedinele až cez 150 km/h, čo sú už nárazy o sile orkánu.

Vietor bude naberať na sile

Následne začne vietor silnieť aj v ďalších častiach Európy. Vo Francúzsku, v oblasti Beneluxu a Nemecku by mal silnieť vo štvrtok ráno. Vietor začne naberať na sile v Česku a na Slovensku vo štvrtok okolo poludnia, pričom na Slovensku naplno udrie hlavne v piatok. Nárazy vetra by sa mali pohybovať okolo 50 až 70 km/h. Na horách bude vietor fúkať postupne s rýchlosťou až cez 100 km/h.

Práve v piatok sa vietor rozfúka hlavne v nižších polohách a nárazy vetra môžu dosahovať rýchlosť do 100 km/h. Do Európy teda mieri hlboká tlaková níž, ktorá prinesie víchricu.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk

Najnovšie články