Odhalili detaily korunovácie kráľa Karola. Dostanú pozvánku aj Harry a Meghan?

Kristína Hagarová

Foto: profimedia

Ďalšie detaily korunovácie kráľa Karola sú odhalené. Väčšinu ľudí však zaujíma hlavne to, či sa tejto veľkej udalosti zúčastní aj Harry a Meghan, a to hlavne po vydaní kontroverznej knihy Spare.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informoval portál Marie Claire, korunovácia kráľa Karola sa blíži a prípravy prebiehajú vo veľkom. Mnohé detaily boli odhalené tento víkend a odzrkadľujú Platinové jubileum kráľovnej Alžbety minulý rok. S najväčšou pravdepodobnosťou sa opäť na balkóne neobjavia nepracujúci členovia kráľovskej rodiny, tak ako počas Trooping the Colour počas jubilea.

Foto: TASR/AP

Ako bude vyzerať korunovácia?

Korunovácia sa uskutoční 6. mája 2023. Všetkých hlavne zaujíma to, akú úlohu bude mať hlavne Harry a Meghan. Aby sa predišlo nadmernej dráme počas jubilea, tradičného vystúpenia na balkóne sa nezúčastnil ani princ Andrew ani Harry a Meghan, ktorí rezignovali ako starší členovia kráľovskej rodiny v roku 2020.

Foto: profimedia

Nie je jasné či príde Harry a Meghan

To bude pravdepodobne platiť aj na korunovácii, hoci je synom kráľa. Aj podľa The Mirror je pravdepodobné, že Harry a Meghan sa pravdepodobne neobjavia v Buckinghamskom paláci, keďže už nevykonávajú oficiálne povinnosti. Karol sa zameria na pracujúcich členov kráľovskej rodiny a je veľmi nepravdepodobné, že Harry s Meghan budú na korunovácii v centre pozornosti, ak sa jej vôbec zúčastnia.

V tejto chvíli, samozrejme, nie je vôbec jasné či sa Harry a Meghan vôbec zúčastnia korunovácie. Niektorí kráľovskí experti sú na pochybách či ich pozvú oboch. Harry taktiež povedal, že jeho účasť bude závisieť od toho, čo sa stane teraz. Kráľovská rodina sa podľa informácií chce s Harrym rozprávať a urovnať tak napätie medzi nimi.