Toto je podľa prieskumu najobľúbenejší člen kráľovskej rodiny. Rebríček hovorí jednoznačne,

Kristína Hagarová

Foto: profimedia

Členovia kráľovskej rodiny zaznamenali výrazný pokles v popularite. Môže za to hlavne kniha princa Harryho. Po jej vydaní v obľúbenosti klesol princ William aj jeho manželka Kate. Zároveň však poklesli v popularite aj Harry a Meghan.

Článok pokračuje pod videom ↓

Informoval o tom portál The Telegraph. Podľa neho spoločnosť Ipsos vo Veľkej Británii uskutočnila prieskum na 1000 ľuďoch od 18 do 75 rokov, pričom sa zamerali na obľúbenosť členov kráľovskej rodiny. Tento prieskum prebiehal 10. a 11. januára. Rovnaký prieskum uskutočnili aj v USA, kde sa ho zúčastnilo 916 dospelých respondentov. Prieskum v Spojených štátoch prebiehal  11. a 12. januára.

Foto: Instagram (princeandprincessofwales)

Sú na prvých priečkach napriek poklesu

V tomto období sa zároveň na pulty dostala Harryho kniha Spare. Už v prvý deň sa v Británii predalo viac ako milión kópií a niekoľko dní sa držala v rekordných číslach. Harry zároveň absolvoval niekoľko rozhovorov v televízii, kde bránil svoju manželku Meghan a útočil na ďalších členov kráľovskej rodiny. Od vydania knihy klesla princezná z Walesu, Kate Middleton v rebríčku popularity o 7 bodov.

Foto: profimedia

Veľký prepad Harryho a Meghan

Napriek tomu sa ona a princ William držia V Británii na prvých priečkach popularity. Sú dvaja najobľúbenejšími členmi kráľovskej rodiny. Princ William má 61 % a jeho manželka Kate 60 %. Z opýtaných si až 68 % myslí, že William raz bude dobrým kráľom. Na treťom mieste sa umiestnila princezná Anna.

V USA zase vyhráva práve Kate, nasleduje jej manžel William. Popularita Meghan a Harryho však prepadla výrazne. Kým v decembri sa pohybovali v zelených číslach v rámci popularity a obľúbenosti, v januári sú už červení.

Harrymu a Meghan na popularite nepridala kniha ani seriál na Netflixe. Mnohí ľudia nechápu, prečo majú potrebu na seba neustále upozorňovať, keď tvrdia, že chcú žiť v súkromí.