Ikonický šperk princeznej Diany sa predal za astronomickú sumu. Meno novej majiteľky všetkých prekvapilo

Kristína Hagarová

Foto: profimedia

Ikonický šperk, ktorý kedysi patril princeznej Diane, si kúpila Kim Kardashian za 197-tisíc dolárov. Náhrdelník v tvare kríža s ametystom a diamantami získala počas aukcie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informoval portál Daily Mail, Kim Kardashian povedala, že je poctená tým, že môže mať kúsok zosnulej princeznej Diany. Šperk sa tak pridá k ďalším pamiatkam, ktoré vlastnili významné ženy. Zosnulá princezná Diana mala na sebe výrazný šperk počas charitatívneho galavečera v Londýne v roku 1987. Obrovský prívesok vyrobila spoločnosť Gerrard.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Point De Vue (@pointdevue)

Kim vlastní niekoľko ikonických kúskov

Kim Kardashian tak rozširuje zbierku historických pamiatok, ktoré nosili silné a ikonické žena, ktoré boli inšpiráciou. Kim v roku 2011 zohnala súpravu náramkov Elizabeth Taylor za 65-tisíc dolárov a v roku 2017 si zaobstarala hodinky po Jackie O za 379-tisíc dolárov. Okrem toho pobúrila verejnosť, keď mala počas Met Gala na sebe slávne šaty Marilyn Monroe. Mnohí kritici tvrdia, že šaty poškodila.

Mnohých ľudí pobúrila

Ľudí jej zvláštna záľuba poburuje. „Má zvláštnu posadnutosť vecami mŕtvych ľudí,“ napísal jeden komentujúci na Twitteri. „Už zničila šaty Marilyn, teraz má Dianin náhrdelník. Nikdy nebudeš ikona, Kim Kardashian.“ „Princezná Diana sa pozerá a vidí, že si Kim si kúpila jej staré šperky… a hovorí si, kto je táto žena?“ „Kim je taká neúctivá a hrubá voči histórii módy.“

Niektorí si myslia, že si tým len dokazuje to, že sa cíti privilegovaná a nie je jej „nič sväté“. Podľa nich si môže kupovať ikonické predmety, ale to z nej ikonu rozhodne neurobí. Šperky princeznej Diany sa pritom dostanú na trh len zriedka, keďže väčšinu vlastní jej rodina.