Matovič si opäť neodpustil slová na adresu politika „s jamkami“. Reaguje aj na kritiku svojich statusov

Lucia Mužlová , TASR

Foto: TASR/AP

Premiér Igor Matovič sa momentálne nachádza v Bruseli, kde predstavitelia štátov rokujú o budúcnosti Európskej únie a teda aj Slovenska. V minulotýždňovom statuse skritizoval Petra Pellegriniho. Ten avizoval odvolávanie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Už dnes začali predstavitelia strany Hlas zbierať podpisy a chcú zvolať mimoriadnu schôdzu, na ktorej by sa mal odvolávať premiér Igor Matovič. Reagujú tak na kauzu jeho diplomovej práce, ktorá by mala byť kompilát a plagiát. Dnes si Matovič neodpustil ďalší status. Tentokrát kritizuje ľudí, ktorí mu píšu komentáre a opäť politika s jamkami v lícach.

Odvolávať chce aj SMER

Smer-SD v najbližších dňoch podá návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR na odvolávanie premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) z funkcie. Pre TASR to uviedol hovorca strany Ján Mažgút. Návrh podpísali aj nezaradení poslanci okolo Petra Pellegriniho pôsobiaci v novovznikajúcej strane Hlas-SD.

Predseda Smeru-SD Robert Fico už viackrát povedal, že Matoviča sú pripravení odvolávať, a to nie len pre kauzu je diplomovej práce, ale aj pre jeho správanie sa.

Zhodli sa na tom aj poslanci okolo Pellegriniho. Tí poznamenali, že pre svoje plagiátorstvo sa sám označil za zlodeja a vyzvali ho na odchod z funkcie. „Predsedom vlády SR nemôže byť zlodej a klamár. Keďže Igor Matovič neodstúpil, v spolupráci s ďalšími opozičnými poslancami sme pripravení iniciovať mimoriadnu schôdzu s návrhom na jeho odvolanie,“ uviedol Pellegrini.

Nový prieskum

Rovnako dnes zverejnili prieskum, kde by voľby vyhralo OĽANO, no hneď na druhom mieste sa ocitla strana Hlas na čele s Petrom Pellegrinim. Premiér avizoval, že kvôli kauze s diplomovou prácou odstúpi, no až vtedy, keď splní všetky predvolebné sľuby, ktoré ľuďom dal.

Ďalší status

Najnovšie články