Jeseň ešte len začína, odborníci však hovoria jednoznačne: Toto vo vás spôsobí skoré vianočné ozdobovanie

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Možno ste sa teraz preľakli, pretože máme za sebou len niekoľko septembrových dní. Napriek tomu sa už v obchodoch objavuje vianočný tovar. 

Nebudeme vás navádzať k tomu, aby ste už nakupovali vianočné darčeky alebo ozdoby. Chceme vás len informovať o výskume, ktorý má síce už niekoľko rokov, avšak stále je relevantný. Informoval o ňom portál Ladbible. Hoci sú Vianoce pre mnohých ľudí z rôznych dôvodov nočnou morou, pre väčšinu je to obdobie, ktoré sa spája s detstvom, radosťou a oddychom po celom roku.

Vianoce sú symbolom

Niektorí sa dokonca hneď od septembra tešia na to, kedy konečne príde čas na vianočné ozdoby a už po dušičkách dávajú pomaly všetko dokopy. Zdá sa, že to nie je úplne márne, pretože podľa výskumu od Stevea McKeowna, psychoanalytika z kliniky The McKeown Clinic, je skoré vianočné nadšenie veľmi dobré pre vaše duševné zdravie.

Foto: pixabay

Ľudia, ktorí hneď po zahraničnom sviatku Halloweene alebo teda našich dušičkách či Sviatku všetkých svätých, začnú s vianočnou výzdobou, bývajú podľa odborníka šťastnejší a je oveľa menšia pravdepodobnosť, že budú trpieť úzkosťami. Vianočné ozdoby a dekorácie si ľudia vo svete plnom stresu a úzkostí spájajú so šťastnými vecami, napríklad s krásnymi spomienkami z detstva.

Oživujú sa spomienky z detstva

Podporila to aj psychoterapeutka, Amy Morin, ktorá dodala, že sviatky tiež slúžia ako spomienka na milovaných ľudí. Pohľad na stromček tiež v ľuďoch vracia naspäť pocity, keď ešte verili na Ježiška a na hmotné zázraky pod vianočným stromčekom. Dokonca podľa výskumov ľudia, ktorí majú radi veľké množstvo vianočných ozdôb, bývajú priateľskejší.

0
Komentovať