Spomínate si ešte na najlepšie kamarátky Lorelai a Rory? Takto vyzerajú takmer 20 rokov od natočenia prvej časti seriálu Gilmore Girls

Monika Miková

Foto: (The WB)

Gilmore Girls alebo aj Ženy z rodu Gilmorovcov, seriál, ktorý dlhé roky strhával nielen ženské publikum svojou prirodzenosťou, ironickými a vtipnými narážkami i nečakanými zvratmi. Ako sa herci zo seriálu zmenili po rokoch? Ako pokračovala ich kariéra? 

Článok pokračuje pod videom ↓

 Lorelai Victoria Gilmore (Lauren Graham)

Večne energická seriálová matka, ktorú by si snáď v kútiku srdca priala každá z nás, nielen jej seriálová dcéra Rory. Každý problém dokázala otočiť a nahliadnuť naň, koniec koncov, z tej lepšej stránky. Lauren (51) za stvárnenie slobodnej seriálovej matky dokonca získala i nomináciu na Golden Globe za Najlepší ženský herecký výkon v seriáli. Žiadny z filmov, v ktorom neskôr hrala napr. Vydáš sa a basta!, Santa je úchyl, Božský Evan, Niečo ako komédia ju nepreslávili tak ako Ženy z rodu Gilmorovcov.  V 2013 zaznamenala úspech ako autorka novely Someday, Someday, Maybe, ktorá sa zaradila medzi bestsellery podľa magazínu The New York Times.

Lorelai „Rory“ Gilmore (Alexis Bledel)

Alexis (37) stvárnila v seriáli ústretovú postavu dcéry, nakoľko hlavná dejová línia sa zaoberala práve vzťahom medzi matkou a dcérou, trápeniami a radosťami, ako to vo vzťahoch chodí. Pikoškou je, že seriálová Rory je spolu so svoju matkou „závislá na káve“, herečka ju v skutočnosti neznáša. Počas celého natáčania ju štáb nahrádzal čajom a coca-colou. Medzi najznámejšie filmové snímky, v ktorých sme herečku mohli zachytiť patrí Sesterstvo putovných nohavíc 1 a 2, či Mesto hriechu. Alexis sa v súčasnosti venuje fotografovaniu a cestovaniu po Európe.

 

View this post on Instagram

 

Queen 💖 || #alexisbledel #rorygilmore #gilmoregirls

A post shared by Alexis Bledel (@alexisbledeldaily) on

Luke Danes (Scott Patterson)

„Nikdy som nepracoval v kaviarni a ani nepijem kávu, takže som si nikdy nemyslel, že sa stanem roznášačom kávy v televízii“ vyhlásil Scott (60) v rozhovore ohľadom svojej najznámejšej životnej roly. Luke stvárňuje chlapa na správnom mieste, ktorý si stojí za slovom. Vlastní malé bistro v seriálovom meste Stars Hollow. Herec si neskôr zahral vo filmoch ako Saw IV a V, Sloboda a v 2020 sa objaví v snímke The Rouge. Herec vo voľnom čase holduje umeniu ako zberateľ, ale i maliar.

Richard a Emily Gilmore (Edward Herrmann a Kelly Bishop)

Edward (zomrel ako 71 ročný v 2014) si v seriáli zahral starého otca Rory, ktorý mal nielen konexie a vplyvné postavenie v spoločnosti, ale aj dobré srdce. Piatkové večery Lorelai, Rory a starej mamy Kelly (74)  nám zostanú naveky vryté v pamäti, hlavne vďaka vyostrenej nálade pri stole a vtipných, slovných prestrelkách. Edward mal na konte bohatú filmografiu. Zahral si napr. v seriáloch Ako som spoznal vašu mamu, Klinika Grey’s, či Dobrá manželka a i. Kelly si napr. zahrala v seriáloch Právo a poriadok a Dobrá manželka. Žiadna rôl ju však nepreslávila tak, ako tá v spomínanom seriáli Gilmore Girls.

Sookie St. James a Michel Gerard (Melissa McCarthy a Yanic Truesdale)

Melissa (48) stvárnila v seriáli večne pomotanú skvelú kuchárku Sookie, najlepšiu priateľku Lorelai. Prekvapením bolo, že Ženy z rodu Gilmorovcov bol pre herečku len odrazovým mostíkom k väčšej sláve. Zažiarila v niekoľko sériovom seriály Mike a Molly, či celovečerných filmoch Družičky, Tammy, Špiónka, Šéfka a i. Yanic (48) je kariérnym opozitom Melissy, nakoľko sa mihol len v pár neznámych seriáloch.

 

View this post on Instagram

 

Hanging out with the queen of comedy @melissamccarthy for The Boss premiere. Go see it guys, its hillarious!!

A post shared by Yanic Truesdale (@yanic_truesdale) on

Lane Kim (Keiko Agena)

Lane predstavuje seriálovú najlepšiu priateľku Rory, vernú spoločníčku a bláznivú rockerku, ktorá sa snaží o prerazenie svojej kapely. Keiko (45) je americká herečka, ktorá sa narodila na Havaji. Po stvárnení postavy Lane zostala verná seriálom a objavila sa v známych snímkach Monk, Grimm, NCIS: Los Angeles a 13 dôvodov prečo.

Dean Forester, Jess Mariano a Logan Huntzberger (Jared Padalecki, Milo Ventimiglia a Matt Czuchry)

Všetci traja vyššie spomínaní herci predstavovali priateľov Rory v jej rôznych životných etapách. Dean bol jej prvá láska, Jess (synovec Luka) pobláznenie a určitý útek od reality a Logan rozumnú vysokoškolskú lásku, ktorú napokon aj tak odmietla. Jareda (36) sme mohli zahliadnuť v snímkach Piatok trinásteho, Supernatural a Izba 401. Milo (41) si zahral syna Sylvestra Stalloneho vo filme Rocky Balboa.  Matt (41) zažiaril napr. v seriáloch Siedme nebo, Veronika Marsová, Dobrá manželka, či Rezident.

 

View this post on Instagram

 

Vous être de quel team ? Perso je ne peut pas choisir j’aime bien les 3 couple je trouve que Rory va bien avec les 3 gars 😀 mais bon si on doit faire un choix je dirais jess après avoir revue Gilmore Girls une nouvelle année, sachant que Dean est déjà marié et qu’il a 3 enfant une idylle n’ai clairement plus possible ensuite en se qui concerne Logan il va se marier même si Rory est enceinte de lui mais je ne pense pas que Logan désobéisse à son horrible famille il reste donc jess qui est clairement encore fou amoureux de Rory et je pense qu’il en est de même pour Rory je les vois bien finir leur vie ensemble il ferais n’importe quoi pour Rory donc assumer l’enfant de Rory voilà ma conclusion et franchement la série ne peut pas finir maintenant elle annonce à sa mère qu’elle est enceinte et en suites quoi c finis pas de suites c bien triste il reste encore plein de questions que va faire Rory de se bébé ? , va t’elle l’annoncer à Logan? , et jess va t’il laisser tomber Rory ? Mais mon dieu je veux une suite Pitié sa ne peut pas finire comme sa sinon autant avoir finit avec la saison 7 pas vrais maintenant on reste sur notre faim c bien triste 😑 #gilmoregirls #teamjess #teamlogan #teamdean #rorygilmore #loreleigilmore #alexisbledel #miloventimiglia #mattczuchry #laurengraham

A post shared by Gilmore_girls_french (@gilmore_girls_french) on

 

View this post on Instagram

 

MV. HCMC, Vietnam. MV

A post shared by Milo Anthony Ventimiglia (@miloanthonyventimiglia) on

 

View this post on Instagram

 

Be happy no matter what ❤️

A post shared by Matt Czuchry (@mczuchry) on

wikipedia

Najnovšie články