Vláda schválila jednorazový príspevok 100 eur pre rodiny s deťmi: Rodičia však reálne sumu v tejto výške nedostanú

Kristína Hagarová

Foto: pixabay

Už v júni by mal štát začať vyplácať inflačnú pomoc, no rodičia zostali prekvapení. Nie všetci dostanú rovnakú sumu. Aj keď všetkým sľúbili sto eur, rodičia na nezaopatrené deti dostanú 74 eur.

Ako uvádza portál TVNoviny, zvyšok do stovky sú klasické prídavky, ktoré dostávajú každý mesiac. Minister práce však tento rok ohlasoval, že sto eur dostane každá rodina na každé dieťa. Vláda v tom čase schválila jednorazovo sto eur aj seniorom, opatrovateľom zdravotne postihnutých či sociálne odkázaným.

Dostanú len 74 eur

Najväčšia skupina, ktorú tvoria nezaopatrené deti, však dostane menej. Klasické prídavky každý mesiac sú 25 eur a 88 centov, rodičia ale nakoniec dostanú na každé dieťa nie 100, ale len 74 eur navyše. Mnohí ľudia zostali prekvapení, rátali s tým, že dostanú k tomu sto eur. Minister práce však tvrdí, že od začiatku komunikovali, že je to zvýšenie na sto eur, nie sto eur k prídavkom.

Okrem toho pripomenul, že prídavky by sa mali čoskoro zvýšiť na 40 eur mesačne, avšak až od budúceho roka. Rodičia si podľa reportáže, ktorú zverejnila televízia Markíza myslia, že keď je to raz pomoc, mali by dostať sto eur ako všetci ostatní. Niektorí však tvrdia, že každé euro sa zíde.

1
Komentovať